Liga prvakov v nogometu - Arhiv

Ta film smo že videli

Odmevi po drami v Madridu Ta film smo že videli

9.5.2024

Real Madrid je preživel še eno dramo in nekateri se že šalijo, da bi preživel tudi jedrsko katastrofo, če bi bilo treba. Kraljevi klub je bil do 88. minute pred izpadom, a je nato v zaključku dvakrat udaril rezervist Joselu. Bayern benti nad sodniki.

Ancelottijev adut Joselu v končnici dvakrat zadel za finale Reala

Liga prvakov Ancelottijev adut Joselu v končnici dvakrat zadel za finale Reala

8.5.2024

Nogometaši madridskega Reala so še enkrat dokazali, da jih ne gre nikoli odpisati. Do 88. minute povratne polfinalne tekme Lige prvakov so proti Bayernu zaostajali z 0:1, nato pa so si z dvema goloma rezervista Joseluja zagotovili finale proti Dortmundu.

Terzić optimističen pred finalom:

Borussia presenečenje Lige prvakov Terzić optimističen pred finalom: "Tam je vse mogoče"

8.5.2024

"Ponos. Če bi moral izbrati eno besedo, bi bila to 'ponos'. To je namreč trenutek ponosa za nas, moje osebje, igralce in celoten klub, a sanj še ni konec," je po polfinalni tekmi Lige prvakov kar vrelo iz trenerja Edina Terzića.

Hummels popeljal Dortmund v finale, nova evropska zaušnica PSG-ju

Liga prvakov Hummels popeljal Dortmund v finale, nova evropska zaušnica PSG-ju

7.5.2024

Borussia Dortmund je presenetljivi finalist Lige prvakov, potem ko so Porurci tudi na drugi tekmi z 1:0 premagali Paris Saint-Germain. Junak črno-rumenih je 35-letni Mats Hummels, medtem ko je PSG doma kar štirikrat stresel okvir vrat, ne pa tudi mreže.

Parižani načrtujejo ponovitev drugega polčasa iz Dortmunda za pot na Wembley

Liga prvakov Parižani načrtujejo ponovitev drugega polčasa iz Dortmunda za pot na Wembley

6.5.2024

V Nemčiji še vedno upajo na ponovitev finala Lige prvakov na Wembleyju iz maja 2013, ko sta se srečala dortmundska Borussia in Bayern. Paris SG želi v torek nadoknaditi minimalen zaostanek proti črno-rumenim, še težje delo čaka Bavarce v Madridu.

Francija v Nemčiji brez Lucasa Hernandeza

Euro 2024 Francija v Nemčiji brez Lucasa Hernandeza

3.5.2024

Nogometaš Pariza Saint-Germaina Lucas Hernandez si je na sredni tekmi lige prvakov z Dortmundom strgal sprednjo križno vez v levem kolenu. Posledično je levi bočni branilec ostal brez nastopa za Francijo na bližajočem evropskem prvenstvu.

Dortmund priigral Bundesligi peto mesto v Ligi prvakov

Po zmagi Borussie Dortmund priigral Bundesligi peto mesto v Ligi prvakov

2.5.2024

Westfalenstadion je trdnjava, ki je omogočila Borussii Dortmund prednost v polfinalu s Paris Saint-Germainom. Neposredna posledica sredne zmage je dodelitev dodatnega mesta v prihodnji Ligi prvakov, ki bo pripadel Bundesligi, in ne Premier ligi.

Borussia z golom Füllkruga podaljšala upanje na nov finale na Wembleyju

Liga prvakov Borussia z golom Füllkruga podaljšala upanje na nov finale na Wembleyju

1.5.2024

Na prvi tekmi polfinala Lige prvakov so nogometaši dortmundske Borussie premagali Paris Saint-Germain z 1:0. Francoski prvaki so imeli v drugem polčasu številne priložnosti, dvakrat so tudi zadeli okvir vrat.

Ancelotti: Na zelenici smo bili

Odmevi iz Münchna Ancelotti: Na zelenici smo bili "premehki"

1.5.2024

Trener madridskega Reala Carlo Ancelotti je bil kritičen do svojih varovancev po remiju (2:2) z Bayernom na prvi polfinalni tekmi letošnje Lige prvakov.

Bayern na začetku drugega polčasa preobrnil izid, a ni zdržal do konca

Liga prvakov Bayern na začetku drugega polčasa preobrnil izid, a ni zdržal do konca

30.4.2024

Prva polfinalna tekma Lige prvakov, klasika med Bayernom in Realom, se je v Münchnu razpletla z remijem 2:2. Bavarci so po zaostanku v prvem polčasu na začetku drugega povedli, končni izid pa je 10 minut pred koncem z 11-metrovke postavil Vinicius Junior.

Ancelotti: Malokdo nas je videl v polfinalu, zdaj pa želimo na Wembley

Liga prvakov Ancelotti: Malokdo nas je videl v polfinalu, zdaj pa želimo na Wembley

29.4.2024

Bayern in dortmundska Borussia sta pred enajstimi leti na Wembleyju odigrala finale Lige prvakov. 1. junija bi se lahko na istem stadionu znova pomerila za "pokal z velikimi ušesi", a favorita polfinalnih obračunov sta Real Madrid in Paris SG.

Carlo Ancelotti: To je bil edini način, da kljubujemo Cityju

Odmevi Carlo Ancelotti: To je bil edini način, da kljubujemo Cityju

18.4.2024

Trpljenje in preživetje, to sta bili največkrat omenjeni besedi v taboru Real Madrida po uvrstitvi v polfinale Lige prvakov. "Španski avtobus", parkiran v svojem kazenskem prostoru, je kljuboval naletom Manchester Cityja in zdržal.

Liga prvakov Real Madrid po 11-metrovkah izločil Manchester City, Kimmich popeljal Bayern v polfinale

17.4.2024

Bayern je z golom Joshue Kimmicha na povratni tekmi ugnal Arsenal z 1:0 in se uvrstil v polfinale Lige prvakov. Tam se bo pomeril z Realom iz Madrida, ki je po 11-metrovkah izločil Manchester City s 5:4.

Xavi: Rdeči karton je odločil tekmo

Liga prvakov Xavi: Rdeči karton je odločil tekmo

17.4.2024

Nogometaši Barcelone so na povratni tekmi četrtfinala Lige prvakov povedli, potem ko so prvi obračun v Parizu dobili s 3:2. Toda po pol ure igre je Ronald Araujo dobil rdeči karton, po katerem je PSG zrežiral preobrat (1:4).

PSG in Borussia Dortmund zadela po štirikrat za preboj v polfinale

Liga prvakov PSG in Borussia Dortmund zadela po štirikrat za preboj v polfinale

16.4.2024

PSG in Borussia Dortmund sta prva polfinalista Lige prvakov, potem ko sta na povratnih četrtfinalnih tekmah nadoknadila zaostanek s prvih srečanj proti Barceloni oziroma Atleticu Madridu. Parižanom je delo olajšal rdeči karton Ronalda Arauja po pol ure.

Liga prvakov PSG še nikoli ni napredoval po domačem porazu, zato v Barceloni šteje le popoln napad

15.4.2024

Nogometaši Barcelone so v najboljšem položaju po prvih tekmah četrtfinala Lige prvakov. V Parizu so si Katalonci priigrali prednost, ki jo bodo skušali ohraniti v torek. Vroče bo na Westfalnu, kjer bo Borussia lovila minimalen zaostanek proti Atleticu.

Kljub zmagi v Parizu Xavi breme favorita vali na PSG

Liga prvakov Kljub zmagi v Parizu Xavi breme favorita vali na PSG

11.4.2024

Prvi poraz po petih mesecih, pogrešani Kylian Mbappé, proti njim je tudi zgodovina. Zapravljeni dve milijardi evrov, a Paris Saint-Germain bo očitno še moral počakati na osvojitev Lige prvakov. Razen, če v Barceloni uprizori preobrat.

Dvojni preobrat v Parizu osrečil Barcelono

Četrtfinale Lige prvakov Dvojni preobrat v Parizu osrečil Barcelono

10.4.2024

Po dvojnem preobratu je v Parizu slavila Barcelona s 3:2 in Katalonci se domov vračajo z lepo prednostjo, PSG pa je prejel novo zaušnico v izločilnih bojih Lige prvakov. Atletico z Oblakom v vratih je doma na prvi četrtfinalni tekmi ugnal Dortmund z 2:1.

Ancelotti pripravil uspešno presenečenje, City zabijal od daleč

Odmevi Lige prvakov Ancelotti pripravil uspešno presenečenje, City zabijal od daleč

10.4.2024

Vse, kar morate vedeti o prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov med madridskim Realom in Manchester Cityjem, je pričakovano število golov. Algoritmi so jih naračunali komaj 1,6, gledalci na mitskem Santiagu Bernabeuu pa so jih videli kar šest.

Brez zmagovalca na poslastici v Madridu; Trossard preprečil poraz Arsenala

Liga prvakov Brez zmagovalca na poslastici v Madridu; Trossard preprečil poraz Arsenala

9.4.2024

Prvi četrtfinalni tekmi letošnje Lige prvakov nista prinesli zmagovalca: na Santiagu Bernabeuu je Real Madrid remiziral z Manchester Cityjem (3:3), na Emiratesu pa Arsenal z Bayernom iz Münchna (2:2).