Keita in njegovi soigralci se lahko upravičeno držijo za glavo. Foto: Reuters
Juan Valera
Juan Valera je prav proti Barceloni dosegel svoj prvi zadetek za Getafe. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Real v letošnji sezoni doma ne pozna poraza, tako je ostalo tudi po madridskem derbiju. Ronaldo je bil dvakrat natančen. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je zadel hitro po vstopu v igro. Foto: Reuters
Thibaut Courtois
Thibaut Courtois je z rdečim kartonom v prvem polčasu soigralcem naredil medvedjo uslugo. Foto: Reuters

Realu so delo olajšali sami igralci Atletica. Začelo se je v 22. minuti, ko je po prekršku nad Karimom Benzemajem za rdeči karton in enajstmetrovko poskrbel gostujoči vratar Thibault Courtois. Cristiano Ronaldo se za izenačenje na 1:1 ni pustil prositi dvakrat.

Gostje so povedli v 15. minuti, ko sta Diego in Adrian z dvojno podajo izigrala domačo obrambo, zadnji pa je s strelom po tleh brez težav premagal tudi Ikerja Casillasa.

V drugem polčasu je po podaji Ronalda za domače vodstvo poskrbel Angel di Maria, nato pa je na prizorišče stopil še gostujoči branilec Diego Godin. Najprej je z napako priložnost za vodstvo 3:1 ponudil rezervistu Gonzalu Higuainu, nato pa bil po prekršku nad Argentincem še izključen v 82. minuti. Z bele točke je za končnih 4:1 spet brez težav zadel Ronaldo. Atletico na zmago v prvenstvenih obračunih z Realom čaka že vse od leta 1999.

Prvi poraz Barcelone letos
Večni tekmec kraljevega kluba Barcelona je gostovala v Madridu pri Getafeju. Katalonci so dolgo neuspešno trli odpor Getafeja, ki je na koncu slavil z minimalno zmago.

Gostitelje je v 68. minuti po strelu iz kota v vodstvo popeljal Juan Valera. Branilec je po izvajanju kota Pabla Sarabia uspešno skočil med Sergiem Busquetsem in Gerardom Piquéjem ter zadel z glavo. Barcelona je še naprej jalovo napadala, a nikakor ji ni uspelo prebiti trdne obrambe gostiteljev, ki bi skoraj podvojili vodstvo, ko je Miku sam krenil proti vratom Victorja Valdesa, a se je na srečo gostov znašel v prepovedanem položaju.

Na začetku sodnikovega podaljška je David Villa podal na desno stran do Seydouja Keitaja, ki je mimo vratarja podal pred gol, kjer je Lionel Messi zatresel mrežo. Stranski sodnik je gol razveljavil zaradi (domnevnega) prepovedanega položaja Keitaja. Messi je v zadnji minuti stresel vratnico, žoga se je odbijala po kazenskem prostoru, strel Pedra pa je vratar Miguel Moya ubranil.

Real ima po prvem porazu Barcelone v letošnji sezoni pred varovanci Pepa Guardiole že lepih šest točk prednosti.