Jhon Cordoba je vstopil v 60. minuti in poskrbel za največjo senzacijo v letošnji sezoni nemškega prvenstva. Foto: Reuters
Uli Hoeness
Nekdanji predsednik Bayerna Uli Hoeness je v ponedeljek odslužil zaporno kazen. Vrnil se je na Allianz Areno, kjer zares ni pričakoval takšnega razpleta. Foto: Reuters
Arjen Robben
Arjen Robben je bil najbolj razpoložen igralec Bayerna, a njegov zadetek ni bil dovolj niti za točko. Foto: EPA
Adrian Ramos
Adrian Ramos je sedem minut pred odmorom načel mrežo Darmstadta. Foto: EPA
Claudio Pizarro
37-letni Claudio Pizarro je s hat-trickom potopil Bayer v Leverkusnu (1:4). Perujski napadalec je najboljši strelec med tujimi nogometaši v zgodovini Bundesligo, zadel je že 186-krat. Foto: EPA

V soboto ob 18.30 bo na stadionu Westfalen veliki derbi nemškega prvenstva med dortmundsko Borussio in Bayernom. Črno-rumeni po zmagi v Darmstadtu (0:2) zaostajajo le še pet točk.

Pred današnjo tekmo Bavarci na Allianz Areni niso oddali niti točke v letošnji sezoni. Tokrat so bili brez pravih idej v napadu. Imeli so kar 78-odstotno posest žoge.

Jairo kaznoval zaspane Bavarce
V uvodne četrt ure se je dvakrat izkazal vratar gostov Loris Karius, ki je obranil nevarna strela Artura Vidala in Juana Bernata. V 26. minuti je Mainz izvedel sijajen protinapad. Giulio Donati je z desne strani našel osamljenega Jaira Samperia, ki je z desnico brez težav matiral Manuela Neuerja.

Do konca prvega dela in tudi na začetku nadaljevanja gostitelji niso našli prave igre. Christian Clemens je imel v 51. minuti izjemno priložnost za 0:2, a je z desetih metrov meril mimo vrat po podaji Yunusa Mallija s peto.

Robben izenačil z močnim strelom od daleč
Pep Guardiola je v igro poslal Thomasa Müllerja in Douglasa Costo. Bavarci so pospešili ritem igre, napadi proti vratom Mainza so se vrstili. V 64. minuti je Vidal zaposlil Arjena Robbna, ki se je odločil za strel z levico s 25 metrov, in Karius je bil prekratek.

Odločil rezervist Cordoba
Po izenačenju so Bavarci vse sile usmerili v napad in štiri minute pred koncem doživeli hladno prho. Julian Baugartlinger je v kazenskem prostoru podal do rezervista Jhona Cordobe, ki je z desno nogo ukanil Neuerja in postavil končni izid.
Guardiola ni bil razočaran
"Mislim, da smo igrali dovolj dobro za zmago, zato sploh nisem razočaran. Še nobena ekipa ni štirikrat zapored osvojila Bundeslige. V zadnjih krogih nas čaka hud boj, saj je Borussia popolnoma druga ekipa v primerjavi s tisto v zadnjih treh sezonah," je pojasnil Guardiola, ki poleti zapušča München.
Schmidt: Zdaj smo naredili Bundesligo bolj zanimivo
"Po zmagi nad Bayerjem iz Leverkusna je pri nas v garderobi zavladala evforija. V nedeljo sem dejal fantom, da je treba storiti korak naprej in tudi v Münchnu igrati na zmago. Zavedal sem se, da je močno s fanatičnim branjejem in malo sreče priti do vseh treh točk. Naš načrt se je izšel in zdaj smo naredili Bundesligo znova bolj zanimivo," je dodal nasmejani trener Mainza Martin Schmidt.
Borussia pripravljena za sobotni derbi
Trener Borussie Thomas Tuchel je v Darmstadtu že razmišljal o sobotnem derbiju. V vratih ni bilo Romana Bürkija, mrežo je nedotaknjeno ohranil Roman Weidenfeller. Marco Reus sploh ni bil v kadru, Henrik Mhitarjan pa je vstopil šele sredi drugega polčasa.
Črno-rumeni so povedli v 38. minuti, ko je vratar Darmstadta Christian Mathenia še uspel odbiti strel Pierra Emericka Aubamenyaga z glavo, na pravem mestu pa je bil Adrian Ramos, ki je z bližine z levico potisnil žogo v mrežo. Končni izid je postavil Erik Durm v 53. minuti po sijajni podaji Gonzala Castra.