Napadalec Manchester Cityja Sergio Aguero je zapravil kopico lepih (pol)priložnosti. Foto: Reuters
Frazier Campbell
Frazier Campbell je v 87. minuti dosegel zmagoviti zadetek za Cardiff City. Foto: Reuters
Edin Džeko
Edin Džeko je v uvodu drugega polčasa s krasnim strelom z razdalje svojo ekipo povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Navijači Cardiff Cityja
Pisanost navijačev Cardiffa: valižanski klub je pred kratkim zamenjal klubsko barvo - modro z rdečo. Foto: Radio Slovenija
Roberto Soldado
Roberto Soldado je tako kot v 1. krogu Tottenhamu priboril tri točke z uspešno izvedeno 11-metrovko. Foto: Reuters

Sinjemodri z Etihada, ki so se v 1. krogu znesli nad Newcastle Unitedom, so tudi tokrat povedli, a so se žilavi Valižani najprej vrnili, preobrat pa je zrežiral nekdanji napadalec Manchester Uniteda Frazier Campbell.

Džekov močan strel končal v mreži
Gostitelji so sicer že v 1. minuti srečanja zahtevali najstrožjo kazen, potem ko je Campbell padel v kazenskem prostoru po domnevnem prekršku Fernandinha, a glavni sodnik Lee Probert ni pokazal na belo točko. Valižani so v prvem polčasu kar nekajkrat nevarno zapretili angleškim podprvakom, pri katerih se je moral večkrat izkazati angleški reprezentančni vratar Joe Hart. Ta je ob neodločnosti svojih branilcev Cardiffu večkrat preprečil veselje, še posebej se je izkazal v zaključku polčasa, ko je ubranil strel Campbellu. Kljub vsemu so bili gostje tisti, ki so povedli. V 52. minuti je nepričakovano z razdalje sprožil Edin Džeko in žogo pod prečko poslal v mrežo.

Preobrat v režiji Gunnarssona in Campbella
Cardiff se vodstva precej bogatejšega in bolj kakovostnega nasprotnika ni ustrašil, varovanci Malkyja McKaya so izid poravnali po uri igre. V kazenskem prostoru se je po ubranjenem strelu najbolje znašel Aron Gunnarsson in žogo strpal v mrežo. Gostje so pred golom preveč komplicirali, vse skupaj se jim je maščevalo v 79. minuti, ko je po predložku iz kota in napaki Harta, ki je slabo ocenil let žoge, z glavo zadetek dosegel Campbell. City je do konca tekme pritiskal na domačo obrambo, poskušal je iztržiti vsaj remi, a je valižanska obramba zdržala. Še več, gostitelji so zadeli še enkrat - še drugič je v polno po predložku iz kota zadel Campbell.

Tekma je bila podaljšana za šest minut, Manchester Cityju je uspelo zaostanek le še znižati. Na 3:2 je z glavo svoj prvi zadetek v Premier ligi dosegel Alvaro Negredo.