Ryan Mason jo je hudo skupil na tekmi s Chelseajem. Foto: Reuters

"Ryan je v stabilnem stanju in pričakujemo, da bo še nekaj dni v bolnišnici," so sporočili iz kluba.

Nesreča se je zgodila v prvem polčasu nedeljske tekme s Chelseajem. V skoku za žogo sta z glavama močno trčila gostujoči vezist Mason in branilec Londončanov Gary Cahill. Udarec je bil tako močan, da se ga je slišalo celo po televiziji.
Sodnik in soigralci so obema nemudoma priskočili na pomoč, tekma je bila prekinjena skoraj deset minut, Masona pa so z igrišča odnesli na nosilih, priklopljenega na kisik. Sprva so nekateri otoški mediji celo poročali, da se 25-letni bojuje za življenje, a so se nato kmalu oglasili iz kluba in najbolj črne domneve demantirali.

Tekmo je dobil Chelsea z 2:0, drugi zadetek za Londončane pa je dosegel prav Gary Cahill z glavo.