Lionel Messi je odlično formo iz Barcelone prenesel tudi v reprezentanco. Foto: EPA

Gostitelji so v prvih 15 minutah zapravili tri lepe priložnosti, kar se jim je maščevalo v 28. minuti, ko je Messi lepo sprejel žogo po podaji Fernanda Gaga, mojstrsko prelisičil nasprotnega branilca in s prvim strelom na gol premagal Manuela Pinta. To je bil njegov 12 zadetek za reprezentanco na osmih tekmah v tem letu, skupno pa 31. na 75 dvobojih. Tri minute pozneje je lepo posamično akcijo mojstrsko zaključil Gonzalo Higuain. V dinamičnem obračunu z veliko priložnostmi je Čile ublažil poraz v sodnikovem dodatku, ko je zadel Felipe Gutierez.

Argentinci so v devetih krogih zbrali 20 točk in imajo pred drugouvrščenim Ekvadorjem tri točke prednosti.

Brazilci so na prijatljski tekmi v Vroclavu premagali Japonsko s 4:0. Zadetke so dosegli Neymar (2), Paulinho in Kaka.

BOLIVIJA - URUGVAJ 4:1 (2:0)
Saucedo 5., Mojica 26., Saucedo 51., 55.; Suarez 80.

VENEZUELA - EKVADOR 1:1 (1:1)