Cristian Tello je bil tokrat izjemno razigran. Dvakrat je ob zadetkih dokazal, da ni le hiter, ampak da premore tudi dobro tehniko. Foto: EPA
Thiago, Dani Alves
Thiago, ki je bil zelo razigran, je dosegel gol in podajo. Na sliki v objemu z Danijem Alvesom. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je bil najprej uspešen s prostega strela, ko je mojstrsko zadel mrežo, nato pa je gol dosegel še z glavo. Foto: EPA
Real Madrid
Do konca prvenstva je še sedem krogov, Real pa ima za večnim tekmecem še naprej 13 točk zaostanka. Foto: EPA
Gladki zmagi Barce in Reala

Barcelona je srečanje odigrala brez prvega zvezdnika Lea Messija, ki je poškodovan, počitek pa sta dobila tudi steber obrambe Gerard Pique in eden izmed glavnih kreatorjev igre Andres Iniesta. Priložnost so dobili nekateri mlajši nogometaši, sijajno pa sta jo izkoristila izjemno obetavni vezist Thiago Alcantara in hitri krilni napadalec Cristian Tello.

Dve podaji in gol Thiaga
V 20. minuti je Barca kronala terensko premoč. Po dvojni podaji z Alexisom Sanchezom je z obrata s strelom v daljši vratarjev kot z desne s pomočjo vratnice zadel Thiago. Mladi Brazilec, ki sicer nastopa za špansko reprezentanco, se je 19 minut pozneje izkazal kot podajalec. Dvojno podajo si je izmenjal s Tellom in poslal natančno žogo v kazenski prostor, kjer se je sam znašel hitronogi Katalonec. Tello je počakal in premagal Roberta Jimeneza.

Na začetku drugega polčasa je Sanchez zatresel mrežo, Katalonci, ki so tako na dobri poti k osvojitvi naslova državnega prvaka, pa so prednost povišali v 53. minuti. Z dolgo podajo je v protinapad vrstnika Tella poslal razigrani Thiago. Tello je lepo preigral Glenna Loovensa in še drugič premagal Roberta. V drugem delu je priložnost znova dobil tudi Eric Abidal.

Ronaldo dvakrat zadel in še podal
Jose Mourinho
na San Mamesu ni taktiziral in je zaigral tako rekoč z vsemi najboljšimi. Na začetku druge minute je Real že prvič zatresel domačo mrežo. Mojstrsko je prosti strel z velike razdalje nekoliko z leve strani izvedel Cristiano Ronaldo. Portugalec je zadel desni zgornji kot vrat Gorke Iraizoza, ki je bil ob sijajnem strelu prvega zvezdnika Reala povsem brez moči.

V prvem polčasu je prečko stresel Angel di Maria, na drugi strani pa je mrežo zatresel Fernando Llorente, a je predtem v dvoboju s Pepejem, ki je sicer hitro padel, napadalec "levov" napravil prekršek. V drugem polčasu je Real še dvakrat kronal premoč na zelenici.

Higuain zadel takoj po prihodu v igro
V 69. minuti je po prostem strelu Xabija Alonsa v kazenskem prostoru visoko skočil Ronaldo in z glavo še drugič matiral Iraizoza. Ob strelcu dveh zadetkov je bil neodločen Jonas Ramalho. Ronaldo se je sedem minut pozneje izkazal še s podajo. Akcijo je začel Luka Modrić, ki je na robu kazenskega prostora našel Ronalda, ta pa je med tremi branilci podal desno do Gonzala Higuaina. Argentinski napadalec, ki je le šest minut predtem zamenjal Karima Benzemaja, sicer ni bil v najboljšem položaju, a je vseeno sprožil in povišal na 3:0.

Derbi brez zmagovalca, petarda Atletica
V 31. krogu je bil na sporedu tudi seviljski derbi. Razburljiv obračun med Betisom in Sevillo se je končal brez zmagovalca (3:3). Stik z Realom na drugem mestu pa po novi zmagi ohranja mestni tekmec Atletico, ki je s 5:0 nadigral Granado. Dvakrat je na Vicente Calderonu zadel Radamel Falcao.