Drobne bi skoraj premagal Simčiča. Foto: RTV SLO
Marjan Dominko.
Dominko je bil med najzaslužnejšimi za zmago Nafte. Foto: RTV SLO
Rok Kronaveter
Mladi reprezentant Kronaveter nadaljuje z uspešnimi predstavami. Foto: RTV SLO

Goričani so se v derbiju s Koprom razšli z 0:0. Obe moštvi sta imeli nekaj priložnosti, a sta mreži ostali nedotaknjeni. Bližje golu so bili gostje, saj je strel Oskarja Drobneta domači vratar Vasja Simčič preusmeril v vratnico.

Remi Goričanov so izkoristili Domžalčani, ki so odpor Belokranjcev strli šele v 88. minuti, ko je z 18 metrov zadel Darijan Matič. Varovanci Slaviše Stojanoviča so imeli že pred tem vrsto priložnosti, a so jih zapravljali kot po tekočem traku.

Zgodovinska zmaga Nafte
Jože Benko je z golom v 80. minuti Nafti prinesel prvo ligaško zmago (1:0) nad Mariborom in poskrbel za popoln nogometni praznik v Lendavi.

Benko je vratarja Marka Pridigarja premagal, potem ko je ta odbil poskus Marjana Dominka s prostega strela. Pred tem je prekršek zakrivil Žikica Vuksanovič, ki je zrušil prav Benka in prejel rdeči karton. Benko in Dominko sta v 76. minuti v enem napadu zadela tudi dve prečki.

Mariborčani so bili sicer boljši nasprotnik, a je domače reševal vratar Stanislav Kuzma, po strelu Vuksanoviča pa je žogo z golove črte izbil Fabijan Cipot. Prekmurci so tako na najlepši način obeležili otvoritev prenovljenega stadiona. Odslej jim domače tekme ne bo treba več igrati v Beltincih.

Popoln preobrat Drave
Pravo blamažo je na Ptuju doživel Publikum, ki je po vodstvu z 1:0 (Dejan Rusič)prejel štiri gole. Za Dravo so zadeli Viktor Trenevski (2), Rok Kronaveter in Aleš Čeh. Od 73. minute so gostje igrali brez pordelega Danijela Breziča.

Dva gola v eni minuti
Najbolj razburljivi stvari na obračunu "spodnjega doma" med Rudarjem in Primorjem sta se zgodili v 74. in 75. minuti. Najprej je Dražen Žeželj povedel goste v vodstvo s strelom z 12 metrov, nato pa je že v naslednjem napadu točko domačim zagotovil Grbič, ki se je najbolje znašel v gneči pred Urošem Rutarjem.