Juventus je bil z mislimi očitno pri torkovem obračunu Lige prvakov z Monacom. Foto: Reuters
Lazio se je po zmagi nad Empolijem (4:0) in spodrsljaju Rome v gosteh proti Torinu (1:1) zavihtel na drugo mesto. Foto: Reuters
Inter je s 3:0 v gosteh odpravil Verono. Pri vodstvu z 2:0 je Samir Handanović Luci Toniju branil enajstmetrovko. Od petih strelov z bele točke jih je slovenski vratar ubranil kar štiri. Foto: EPA

Za drugi poraz branilcev naslova v Serie A je zaslužen 18-letni vezist Jose Mauri, ki je po podaji Ishaka Belfodila z roba kazenskega prostora zadel desni zgornji kot vratarja Marca Storarija. Čeprav je Juventus igral brez nekaterih standardnih igralcev (Buffon, Pirlo, Tevez, Morata), je uspeh zadnjeuvrščene Parme pravi podvig.

Eden izmed velikih junakov je bil vratar Parme Antonio Mirante, ki je gostitelje držal v igri v prvem polčasu, ko je zaustavil strele Roberta Pereyre, Artura Vidala in Kingsleyja Comana. Po zaostanku je stara dama še bolj pritisnila, toda srčni nogometaši Parme so se ubranili. Trener Roberto Donadoni je tako v desetem poskusu le okusil slast zmage nad Juventusom.

Trikratni zaporedni italijanski prvaki, ki so Parmo pred tem premagali s 7:0, imajo še vedno 14 točk prednosti pred drugouvrščeno Romo. Parma je kljub sedmim točkam na zadnjih treh tekmah prikovana na dno lestvice.

Fiorentina klonila v Neaplju
Napoli je bil na San Paolu s 3:0 boljši od Fiorentine in je Firenčane prehitel na lestvici Serie A. Zdaj ima točko več od Fiorentine, pri kateri je Jasmin Kurtić igral vso tekmo, Josip Iličić pa le v prvem polčasu. Gostitelji so povedli prek Driesa Mertensa, ki je v 23. minuti zadel z roba kazenskega prostora. V 71. minuti je po izvrstni podaji Joseja Callejona z desne vodstvo povišal Marek Hamšik, Callejon pa je minuto pred koncem zmago potrdil po natančni podaji Lorenza Insigneja.

30. KROG
GENOA - CAGLIARI 2:0 (0:0)
Niang 52., Falque 58.

PARMA
- JUVENTUS 1:0 (0:0)
Mauri 60.

Parma: Mirante, Pedro Mendes, Santacroce (80./Cassano), Feddal, Varela, Mauri (82./Lila), Jorquera, Nocerino, Gobbi, Belfodil (86./Belfodil), Ghezzal.

Juventus: Storari, Lichtsteiner, Ogbonna, Chiellini, Padoin, Sturaro (67./Pepe), Marchisio, Vidal, Pereyra (62./Morata), Llorente, Coman (80./Vitale).

Sodnik: Andrea Gervasoni

VERONA - INTER 0:3 (0:1)
Icardi 11., Palacio 48., Moras 90./ag
Handanović (Inter) je branil vso tekmo in v 80. minuti branil 11-m Toniju.

CESENA - CHIEVO 0:1 (0:0)
Pellisier 83.
Krajnc (Cesena) in Cesar sta igrala vso tekmo, Birsa (oba Chievo) od 62. minute.

ATALANTA - SASSUOLO 2:1 (1:0)