Kakšna kazen bo doletela Alana Pardewa za udarec z glavo proti nogometašu Hulla? Leta 2012 je bil suspendiran za dve tekmi, ko je odrinil stranskega sodnika. Foto: Reuters
Andre Schürrle (Chelsea)
Chelsea v Premier ligi že 12 tekem ne pozna poraza, zadnjega je doživel ravno na gostovanju pri Stoke Cityju, ki pa je tokrat naredil uslugo modrim. Foto: Reuters
Jonathan Walters (Stoke City) gol z 11-m proti Arsenalu
Jonathan Walters je ohranil mirne živce in rutinirano z 11-m premagal Wojciecha Szczesnyja. Foto: Reuters
Luis Suarez (Liverpool)
Luis Suarez je s 24. ligaškim golom še utrdil vodstvo na lestvici strelcev v Premier ligi, kjer mu z 18 goli sledi soigralec pri Liverpoolu Daniel Sturridge. Foto: Reuters

Nemški reprezentant Andre Schürrle je v 16 minutah drugega polčasa na Craven Cottageu zabil kar tri gole in odločil mestni dvoboj Fulham - Chelsea. Gostiteljem, ki so prikovani na dno angleškega prvenstva, je nekaj utehe prinesel le častni gol Johna Heitinge. "Modri" nadaljujejo utrjevanje na 1. mestu Premier lige, pri čemer jim je šel na roko tudi izid tekme v Stoke-on-Trentu.

Usodna roka Koscielnyja
Stoke City je namreč premagal drugouvrščeni Arsenal, pri čemer se je tekma prelomila četrt ure pred koncem. Branilec Laurent Koscielny je z roko igral v svojem kazenskem prostoru, kar je z bele točke neusmiljeno kaznoval Jonathan Walters.

Suarez zrežiral skok na 2. mesto
"Topničarji" so nato morali zaradi slabše gol razlike prepustiti 2. mesto Liverpoolu, ki je na gostovanju zlahka opravil s Southamptonom (0:3). Luis Suarez je v 16. minuti prekinil krajši strelski post in s prvim golom po šestih tekmah hitro popeljal "rdeče" v vodstvo. Vratnica je preprečila izenačenje Southamptona po strelu Adama Lailana. Rezervist Raheem Sterling je v nadaljevanju podvojil prednost gostov, ko je s prvim dotikom na tekmi zaključil Suarezov predložek. V sodnikovem podaljšku je kapetan Steven Gerrard z bele točke postavil končni izid.

Pardew povsem izgubil glavo
A tekmi vodilnih moštev je zasenčil incident v Kingston upon Hullu. Trener zmagovitega Newcastla Alan Pardew je z glavo udaril vezista Hulla Davida Meylerja, ki je v 72. minuti izpred gostujočega trenerja in klopi skušal vzeti žogo za izvajanje avta.

Gostujoči trener je bil nemudoma izključen in mu za izpad zagotovo grozi huda kazen. Napad Pardewa se je sicer zgodil pri izidu 1:3 za Newcastle!

Po neumnosti obžalovanje in opravičila
"Vročica trenutka, ki jo gromozansko obžalujem. Z glavo sem ga skušal poriniti stran. Ne bi smel storiti tega. Opravičujem se vsem. Ne bi se smel vplesti v to. Nisem nameraval poškodovati tega fanta,"
se je po tekmi s pepelom posipal 52-letni Pardew, ki je kljub izključitvi vseeno spremljal tekmo do konca z vrha tribune KC Stadiuma.

Poteza je v senco potisnila tudi gladko zmago "srak" s 4:1 nad nemočnimi "tigri", pri katerih je nekdanji kapetan Slovenije Robert Koren odigral zadnje pol ure tekme.