Mario Mandžukič in Thomas Müller sta tudi v spomladanskem delu v sijajni formi. Foto: EPA
Nikola Đurđić
Srbski napadalec Nikola Đurđić je bil veliki junak na Veltins Areni. Foto: EPA
Nils Petersen
Nils Petersen je z dvema zadetkoma v zadnjih minutah priigral Werderju prve tri točke v spomladanskem delu. Foto: EPA

V preteklih sezonah so bili varovanci Thomasa Tuchla večkrat usodni za Bavarce (lani so slavili s 3:2, na Allianz Areni pa ni bilo zadetkov), tokrat pa niso imeli možnosti.

Spretni Müller prebil obrambo Mainza
V uvodnih minutah so bili gostitelji enakovredni, napadalec Shawn Parker, ki je dobil priložnost namesto kaznovanega Adama Szalaija, je dvakrat meril mimo vrat. V 41. minuti minuti je Toni Kroos mojstrsko sprejel žogo s prsmi in jo takoj podaljšal na desno stran do Thomasa Müllerja, ki je ušel Miroslavu Zabavniku, preigral vratarja Christiana Wetkloja ter žogo z desnico potisnil v prazno mrežo.

Mandžukić zadel dvakrat v sedmih minutah
V 50. minuti je David Alaba začel akcijo s svoje polovice, izmenjal si je podaji s Franckom Riberyjem in Kroosom, nato pa z leve strani podal pred vrata, kjer je Mario Mandžukić z desnico zatresel mrežo. Hrvaški napadalec je postavil končni izid z glavo sedem minut pozneje po podaji Philippa Lahma z desne strani.

Četrt ure pred koncem je Jupp Heynckes poslal v igro še Maria Gomeza in Arjena Robbna, a spremembe izida ni več bilo.

Lewandowski odločil derbi
Prvi zasledovalec Bayerna je po zmagi v derbiju kroga Borussia Dortmund, ki je s 3:2 ugnala Bayer Leverkusen v gosteh. Aktualni nemški prvaki so vodili že z 2:0, nato pa je Stefan Reinartz med 58. in 62. minuto z dvema goloma poskrbel za izenačenje. A že minuto kasneje je Robert Lewandowski zabil zmagoviti gol po akciji Maria Götzeja.

Đurđić zrežiral veliko presenečenje
Za senzacijo kroga je poskrbel zadnjeuvrščeni Greuther Fürth, ki je slavil v Gelsenkirchnu (1:2). Schalke je povedel v 47. minuti. Michel Bastos, ki je prišel sredi tedna iz Lyona, je z izjemnim strelom z levico razparal mrežo. Pet minut pozneje so gostje izenačili, Nikola Đurđić je lepo zaposlil Felixa Klausa, ki je s treh metrov matiral Tima Hildebranda. Schalke je vse moči usmeril v napad, Ilir Azemi je po protinapadu nevarno zapretil, Hildebrand je žogo s skrajnimi močmi odbil, srbski napadalec Đurdić pa je z glavo poskrbel za velike tri točke Greuther Fürtha.