Kamerunski nogometaši so se sedmič uvrstili na svetovno prvenstvo. Foto: EPA
Nigerijci in Sloni se veselijo poti v Brazilijo

Gostitelji so povedli že v četrtini minuti, ko je bil uspešen napadalec Fenerbahčeja Pierre Webo. Na 2:0 je po pol ure igre povišal Benjamin Moukandjo. Šest minut po začetku drugega dela je Tunizijce v igro z volejem z levico vrnil Ahmed Akaichi, toda petnajst minut pozneje je Jean Makoun znova poskrbel za kamerunsko prednost z dvema zadetkoma. Štiri minute pred koncem rednega dela je vezist Rennesa z drugim golom na tekmi postavil končni izid.

Slonokoščena obala in Nigerija sta si vstopnico za Brazilijo priigrali v soboto, ko sta bili boljši od Etiopije oziroma Senegala. Afriške izbrane vrste se bodo pomerile še za dve prosti mesti. Borijo se Gana in Egipt, v boljšem položaju so Ganci, ki so doma slavili s 6:1, ter Burkina Faso in Alžirija, Burkina Faso je prvo tekmo dobil s 3:2.

NIGERIJA - Etiopija 2:0 (1:0) 2:1