Lionel Messi je poskrbel, da je Barcelona še pred odmorom po Piattijevem golu vodila z 2:1, v nadaljevanju pa se je med strelce vpisal še dvakrat. Foto: EPA
Ever Benega
Vezist Valencie Ever Benega je še pred prvim sodnikovim žvižgom na Camp Nouu poskrbel za prvovrstno zgodbo. Ob točenju goriva mu je čez nogo zapeljal lastni avto in mu poškodoval gleženj, zaradi česar Argentinec ni nastopil na tekmi v katalonski prestolnici. Foto: EPA
Angel Di Maria
Angel Di Maria je s fantastičnim strelom prednost Reala povišal na 3:0. Foto: EPA
Real Madrid
Nogometaši Reala imajo pred drugouvrščeno Barcelono na prvenstveni lestvici deset točk naskoka. Foto: EPA
Messi s štirimi goli na blestel na Camp Nouu

Mrtvi tek proti naslovu španskega nogometnega prvaka se torej nadaljuje. V tem krogu si nobeden izmed glavnih favoritov ni privoščil spodrsljaja, Real ima pred Katalonci na prvenstveni lestvici še vedno deset točk naskoka.

Piatti utišal Camp Nou le za 13 minut
Katalonci so se v 9. minuti znašli v zaostanku, potem ko je neodločnost branilcev kaznoval iznajdljivi Pablo Piatti, ki je do žoge prišel pred vtekajočim Victorjem Valdésom in jo poslal v prazno mrežo. Gostje se niso ustrašili nasprotnika, še naprej so napadali, a so se varovanci Pepa Guardiole hitro zbrali in še pred polčasom na krilih odličnega Lionela Messija uprizorili preobrat. Nizkorasli Argentinec je najprej v 22. minuti vratarja Diega Alvesa premagal s strelom iz mrtvega kota, pet minut pozneje pa je po lepi akciji, ki jo je s fantastično globinsko podajo začel Andres Iniesta, žogo zbezal v mrežo na golovi črti.

Messi gostujočo obrambo spravljal v obup
V nadaljevanju so gostitelji vseskozi napadali Alvesova vrata, a kljub vsemu niso dosegli tako želenega zadetka. Zato pa je bil toliko bolj razpoložen Messi, ki je po uri igre žogo z glavo poslal v prečko, do konca tekme pa mu je uspelo mrežo zatresti še dvakrat. V 76. minuti je v mrežo pospravil ubranjen strel soigralca Cristiana Tella, pet minut pred iztekom rednega dela srečanja pa se je z lobom mojstrsko med strelce vpisal še četrtič. "Petarda" je odjeknila v prvi minuti sodnikovega podaljška, "prižgal" jo je rezervist Xavi Hernandez.

Kraljevi klub gladko prek Santanderja
Real je pred domačim občinstvom brez najmanjših težav odpravil Racing iz Santanderja (4:0). Gostitelji so povedli že v 6. minuti, ko je po sijajni akciji, ki jo je na desni strani začel Kaka, iz neposredne bližine žogo v mrežo pospravil Cristiano Ronaldo. Gostje so v 39. minuti ostali brez izključenega Dominga Cismo, še pred odmorom pa je na 2:0 povišal Karim Benzema. V nadaljevanju so varovanci Joséja Mourinha brez večjih težav nadzirali potek tekme, dosegli pa so še dva zadetka.

Najprej je v 72. minuti Angel Di Maria z neubranljivim projektilom premagal vratarja Toña, končni izid je minuto pred koncem rednega dela srečanja s srečnim odbojem od branilca Bernarda Espinose Zunige postavil Benzema.