Stadion Balaidos v Vigu po ocenah mestnih oblasti ni dovolj varen. Foto: EPA
Lionel Messi in Neymar
Veselje Lionela Messija in Neymarja po zadetku za 2:0. Foto: Reuters

Mestne oblasti v Vigu na čelu z županom Abelom Caballerom so presodile, da stadion ni varen za obiskovalce in igralce. Petkovo srečanje med Deportivom La Coruno in Betisom je bilo prav tako preloženo, potem ko so pokrajino Galicija zajeli močni vetrovi s hitrostjo do 180 kilometrov na uro in odkrili dele strehe na stadionu Riazor.

Športni časopis Marca piše, da je bil Real proti preložitvi tekme, saj nima prostih terminov v zgoščenem urniku tekem. Tudi Celta še nastopa v evropskem tekmovanju, v 1/16 finala Evropske lige se bo pomerila s Šahtarjem iz Donjecka. Celta je prejšnji teden Real izločila v četrtfinalu španskega kraljevega pokala.

Real mora 22. februarja odigrati še preloženo tekmo proti Valencii, ki so jo decembra prestavili zaradi udeležbe kraljevega kluba na klubskem svetovnem prvenstvu.

Barca slavila s 3:0
Barcelona je v soboto doma brez pomoči najboljšega strelca Luisa Suareza (počitek) s 3:0 premagala Athletic Bilbao. V 18. minuti je mrežo Baskov po podaji Neymarja načel Paco Alcacer s svojim prvim ligaškim zadetkom po prestopu iz Valencie. Lionel Messi je v 40. minuti na 2:0 povišal s prostega strela, kar je bil njegov 27. gol iz takšnih položajev za Barco, s čimer je postal klubski rekorder. Prehitel je Ronalda Koemana. Končni izid je v 67. minuti po protinapadu in samostojnem prodoru postavil Aleix Vidal. Gostje so bili najnevarnejši na začetku tekme, ko je Raul Garcia med drugim zadel vratnico.