Igralci Manchester Uniteda imajo na začetku sezone težave v napadu, kjer težko dosegajo zadetke. Prvi napadalec
Igralci Manchester Uniteda imajo na začetku sezone težave v napadu, kjer težko dosegajo zadetke. Prvi napadalec "rdečih vragov" Wayne Rooney je nazadnje zadel 4. aprila. Foto: EPA

Wayne Rooney je sicer že v 4. minuti zatresel mrežo, a je bil zadetek razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja. V 23. minuti je zapretil tudi Newcastle, saj je Aleksandar Mitrović z glavo stresel prečko.

Krul ustavil Hernandeza; vratnica Smallinga
Manchester je imel v nadaljevanju veliko terensko premoč, a so se gostje uspešno branili. V 79. minuti se je Javier Hernandez na levi strani sam prebil pred vratarja Tima Krula, ki pa je z nogo sijajno ubranil diagonalni strel Mehičana. Tik pred koncem je imel veliko priložnost še Chris Smalling, čigar strel z glavo je ustavila vratnica.

Jalova premoč domačih
Rdeči vragi so imeli kar 70-odstotkov časa žogo v svojih nogah, sprožili so 20 strelov, od tega osem v okvir vrat, medtem ko gostje le enega. Kljub temu se morajo zadovoljiti le s točko, ki jih po nepopolnem tretjem krogu skupaj z Leicestrom, ki je tokrat remiziral (1:1) s Tottenhamom, ohranja na vrhu lestvice.