24-letni vezist Sunday Mba igra za nigerijski klub Warri Wolves. Foto: EPA

Nigerijci so povedli v 43. minuti, ko je z močnim strelom zadel Emmanuel Emenike. "Sloni" so izenačili na začetku drugega polčasa, strelec pa Cheiko Tiote, ki je bil uspešen z glavo. Odločitev o zmagovalcu je padla v 79. minuti, ko je z roba kazenskega prostora mrežo Slonokoščene obale zatresel Sunday Mba, kar je bil sploh njegov prvi reprezentančni gol.

Nigerija se je tako uvrstila v polfinale, kjer se bo v sredo pomerila z Malijem.
Pitroipa popeljal v polfinale Burkina Faso
Zadnja polfinalna vstopnica je pripadla Burkina Fasu, ki je v drugem nedeljskem četrtfinalu po podaljšku z 1:0 premagal Togo. Odločilni gol je v 105. minuti po podaji s kota dosegel Jonathan Pitroipa.

*- po podaljšku

Polfinale bo 6. februarja, tekma za 3. mesto 9. februarja, finale pa 10. februarja.