Škotinje odpravile Slovenke

Škotinje, 20. reprezentanca na Fifini lestvici, so tako upravičile vlogo favoritinj. Gostje so povedle v 28. minuti, ko se je Kim Little po globinski podaji prikradla za hrbet slovenske obrambe, nato pa žogo z lobom poslala v slovensko mrežo. Ista igralka je v 48. minuti spet ušla domači obrambi in povišala na 2:0.

Littlova je deset minut pozneje (58.) postavila piko na i svojemu šovu, ko je na robu kazenskega prostora sprejela žogo, nato pa preigravala v desno in s strelom pod prečko zapečatila usodo Slovenk.

Slovenija je bila najbližje zadetku v 66. minuti, ko je Mateja Zver zatresla vratnico.

Na Nizozemsko prvouvrščeni
Poleg Slovenije in Škotske so v kvalifikacijski skupini 1 še Islandija, Belorusija in Makedonija. Na evropsko prvenstvo, ki bo poleti 2017 na Nizozemskem, se uvrstijo zmagovalci osmih skupin in šest najboljših drugouvrščenih.

Slovenija bo jeseni odigrala še dve tekmi doma, in sicer 19. oktobra v Kranju proti Belorusiji, teden dni pozneje pa v Lendavi še proti Islandiji.