Zlatan Ibrahimović je navdušil 50.000 gledalcev na novem stadionu v Stockholmu. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović je takole dosegel tretji zadetek. Foto: Reuters
Mathieu Valbuena
Mathieu Valbuena je v Parmi dosegel izenačujoči gol. Foto: Reuters
Gol leta v režiji Zlatana Ibrahimovića
Američani v Rusiji izvlekli remi

Ibrahimović je prvič zatresel mrežo v 20. minuti, ko je iz drugega poskusa, prvega je ustavil debitant Steve Caulker, poslal žogo pod prečko s sredine kazenskega prostora. Angleži so odgovorili z goloma Dannyja Welbecka in Caulkerja, ki je v 38. minuti zadel po predložku Stevena Gerrarda. Ta je 100. igral za Anglijo.

Angleži so minimalno prednost branili vse do 78. minute, ko je "Ibra" s prsmi ustavil žogo za hrbet angleške obrambe, nato pa matiral Joeja Harta. Malo pozneje je Ibrahimović angleškega vratarja premagal s prostega strela z okoli 25 metrov. Žoga je končala v mreži za levo Hartovo vratnico.

Gerrard hvalil Ibrahimovića
Najboljše je "Ibrakadabra" skorajda 50.000 gledalcem prihranil za konec. Hart je na levi strani kazenskega prostora z glavo izbil žogo, a le do Ibrahimovića, ki jo je z neverjetnimi škarjicami v velikem loku poslal v mrežo. "Njegova nocojšnja predstava je bila zares neverjetna, njegov zadnji gol pa eden najboljših, kar sem jih videl," je kontroverznega Šveda hvalil "jubilant" Gerrard.

V drugem derbiju večera je Francija z golom rezervista Bafetimbija Gomisa premagala Italijo (2:1), medtem ko sta se Nemčija in Nizozemska razšli brez golov.