Franck Ribery je bil veliki junak Bayerna na derbiju na Allianz Areni. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je v 27. minuti takole načel mrežo Hannovra. Drugič je zadel ravno 27 minut pozneje. Foto: EPA
Lars Bender
Lars Bender je bil junak derbija v Kölnu. Foto: EPA
Mike Hanke
Mike Hanke je dosegel vodilni gol za Borussio iz Mönchengladbacha, a to je bilo dovolj le za točko. Foto: EPA

Oba zadetka v Münchnu je dosegel Franck Ribery. Dobro je igral tudi Arjen Robben, poleg njiju dveh pa je konstantno nevarnost za gostujoča vrata predstavljal še Thomas Müller. Prvi dve priložnosti Robbna in Müllerja je Timo Hildebrand še ubranil, ob strelu Riberyja v 36. minuti, ko je stekel iz vrat, pa je bil nemočen.
Na začetku drugega polčasa je imel lepo priložnost za izenačenje Joel Matip, vendar je sam pred vratarjem Manuelom Neuerjem streljal mimo vrat. To je kaznoval Ribery v 55. minuti in postavil končni izid. Po lepi kombinaciji z Müllerjem v kazenskem prostoru je dosegel 10. zadetek v letošnjem prvenstvu. Bayern je na lestvici drugi, Schalke pa četrti.
Klopp: Odigrali smo zelo dobro tekmo
Vodilna Borussia je doma s 3:1 premagala Hannover. Dvakrat je mrežo zatresel Poljak Robert Lewandowski in svoj izkupiček v tej sezoni povišal na 16 golov. V sodnikovem podaljšku je zmago potrdil Ivan Perišić. "Odigrali smo zelo dobro tekmo in le sami smo si krivi, da nismo zmagovalca odločili že veliko prej," je povedal trener domačih Jürgen Klopp.

"Nova" igral le en polčas ob porazu Kölna
Nogometaši Kölna so že v soboto na porenjskem derbiju doma izgubili z Bayerjem iz Leverkusna z 0:2. Oba zadetka za "lekarnarje" je dosegel Lars Bender. Milivoje Novaković je bil ob polčasu zamenjan.

Jeseni je Köln v Leverkusnu slavil kar s 4:1 in gostje so bili tokrat zares motivirani. Povedli so v 16. minuti, ko je najprej Stefan Reinartz iz bližine z glavo stresel vratnico, žoga se je odbila do Vedrana Čorluke, ki jo je poslal pred gol, kjer je Lars Bender z desnico zatresel mrežo. Novaković je imel v 28. in 38. minuti priložnost za izenačenje, a ga je trener Stale Solbakken vseeno pustil v garderobi. Namesto njega je vstopil Korejec Chong Tese.

V 50. minuti je Renato Augusto sijajno prodrl, preigral je Mata Jajala in pred vrati opazil Benderja, ki je z levico z enajstih metrov povišal na 0:2. Gostitelji so bili v nadaljevanju nemočni, Lukas Podolski je bil blizu znižanja v 63. minuti, a je bil za las prekratek.

Rehhagel si je debi na klopi Herthe predstavljal drugače
V Augsburgu je bilo vse v znamenju vrnitve Otta Rehhagla v Bundesligo. Eden najbolj cenjenih nemških trenerjev vseh časov je pri 73 letih prevzel Hertho in za uvod doživel pravi polom (3:0). V bitki za obstanek v ligi je bil junak Torsten Oehrl, ki je po uri igre v razmiku 110 sekund dvakrat ukanil Thomasa Krafta. Piko na i je v sodnikovem dodatku postavil rezervist Marcel Ndjeng.

Hamburg do točke v Mönchengladbachu
V petek zvečer je Borussia iz Mönchengladbacha doma le remizirala s Hamburgom (1:1). Izbranci Luciena Favreja so povedli v zadnji minuti prvega polčasa, ko je po podaji Juana Aranga z glavo zadel Mike Hanke. V drugem delu je bil Hamburg veliko boljši, v 56. minuti je po podaji Joseja Paola Guerrera izenačil Tolgay Arslan.

23. krog:
BAYERN - SCHALKE 2:0 (1:0)
Ribery 36., 55.

Bayern: Neuer, Rafinha, Boateng, Badstuber, Lahm, Luiz Gustavo, Alaba, Robben, Müller (89./Tymoschuk), Ribery, Gomez (72./Olić).

Schalke: Hildebrand, Höwedes, Papadopoulos, Metzelder (84./Učida), Fuchs, Matip (65./Holtby), Höger, Farfan, Draxler (57./Obasi), Huntelaar, Raul.

Sodnik: Michael Weiner

BORUSSIA (D) - HANNOVER 3:1 (1:0)
Lewandowski 27., 54., Perišić 92.; Konan 60.

KÖLN - BAYER LEVERKUSEN 0:2 (0:1)
Bender 16., 50.
Brečko (Köln) je bil kaznovan (5 rumenih kartonov).

Köln: Rensing, Andrezinho, McKenna, Lanig, Eichner (88./Ishak), Riether, Jajalo (75./Weiser), Roshi, Clemens, Podolski, Novaković (46./Chong Tese).

Bayer Leverkusen: Leno, Čorluka, Schwaab, Toprak, Kadlec, Reinartz, Bender, Castro (82./Rolfes), Renato Augusto (91./Ortega), Schürrle (85./Bellarabi), Kiessling.

Sodnik: dr. Felix Brych

STUTTGART - FREIBURG 4:1 (2:1)
Harnik 12., 82., Okazaki 21., Boulahrouz 63.; Diagne 27.

MAINZ - KAISERSLAUTERN 4:0 (3:0)
Zidan 3., Szalai 17., Müller 30., Choupo-Moting 74.

WOLFSBURG - HOFFENHEIM 1:2 (0:1)
Helmes 69./11-m; Roberto Firmino 2., Schipplock 84.

AUGSBURG - HERTHA 3:0 (0:0)
Oehrl 61., 63., Ndjeng 92.

WERDER - NÜRNBERG 0:1 (0:0)
Esswein 65.

BORUSSIA (M) - HAMBURGER SV 1:1 (1:0)
Hanke 45.; Arslan 56.

BORUSSIA DORTMUND 23 16 4 3 50:15 52 BAYERN 23 15 3 5 51:14 48 BORUSSIA (M) 23 14 5 4 37:14 47 SCHALKE 23 14 2 7 50:30 44 BAYER (L) 23 10 7 6 34:29 37 WERDER 23 10 6 7 37:37 36 HANNOVER 23 8 10 5 28:30 34 STUTTGART 23 8 5 10 37:33 29 HOFFENHEIM 23 7 8 8 26:27 29 NÜRNBERG 23 8 4 11 22:32 28 MAINZ 23 6 9 8 34:36 27 HAMBURGER SV 23 6 9 8 28:38 27 WOLFSBURG 23 8 3 12 28:44 27 KÖLN 23 7 3 13 30:45 24 AUGSBURG 23 4 9 10 23:37 21 HERTHA 23 4 8 11 25:40 20 KAISERSLAUTERN 23 3 9 11 16:32 18 FREIBURG 23 4 6 13 28:51 18