Severnoirski trener je s Celticom drugič osvojil škotsko prvenstvo. Petkrat je s Celticom postal državni prvak tudi kot igralec. Lennon je sedem let nosil zeleno-beli dres in bil tudi kapetan slovitega kluba iz Glasgowa. Foto: Reuters

Naslov so si zagotovili z zmago na Celtic Parku proti Invernessu (4:1). V 61. minuti so zeleno-beli iz Glasgowa povedli. Uspešen je bil sijajen angleški napadalec Gary Hooper. Pet minut pozneje je prednost povišal valižanski vezist Joe Ledley, v 73. minuti pa je Hooper z drugim golom na tekmi že razblinil dvome o zmagovalcu in naslovu. Ob koncu sta igro Celtica še osvežila rezervista Georgios Samaras in odlično tehnično podkovani severnoirski krilni napadalec Paddy McCourt. Dve minuti pred koncem je visoki grški napadalec postavil piko na i odlični predstavi Celtica, za goste pa je za tem častni gol zabil Aaron Doran.

Celtic je 44. postal prvak. Ob odsotnosti velikega mestnega tekmeca Rangers, ki ima 54. naslovov in trenutno nastopa v tretjem rangu škotskega nogometa, je bila naloga evropskih prvakov iz leta 1967 veliko lažja.

Dinamo znova pometel s konkurenco
Nogometaši zagrebškega Dinama so še osmič zapored osvojili naslov hrvaškega prvaka. To jim je letos tako kot lani uspelo že pet krogov pred koncem, potem ko so si nabrali 15 točk prednosti pred Lokomotivo, ki jo imajo mnogi za njegovo drugo ekipo.

Lokomotiva bi teoretično "starejšega brata" po točkah še lahko ujela, a je Dinamo, ki je v soboto v gosteh premagal Cibalio (l:0), Lokomotiva pa je na Kandridi ugnala ekipo slovenskega trenerja Matjaža Keka, Rijeko (3:1), doslej dobil oba medsebojnega dvoboja. Teoretično bi v igri za naslov lahko ostal še splitski Hajduk, ki pa je danes remiziral proti Slavenu Belupu iz Koprivnice (1:1). Za Dinamo je to 15. hrvaški naslov, štiri pa ima tudi iz nekdanje jugoslovanske lige.