24-letni Čilenec Alexis Sanchez je s potezo tekme odločil 167. ligaški el clasico. Foto: Reuters
Neymar
Veselje Neymarja po vodilnem golu, medtem ko Diego Lopez nemočno dviga roke. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo in Lionel Messi
Cristiano Ronaldo spremlja akcijo Lionela Messija. Foto: Reuters
Barcelona
Igralci Barcelone proslavljajo gol Neymarja. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Trenutek odločitve: Alexis Sanchez je v 78. minuti poslal žogo mimo Varana in prek Lopeza v mrežo za 2:1. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je v drugem polčasu v enem izmed dvobojev s Javierjem Mascheranom "hitro" padel in zahteval enajstmetrovko, a sodnik Undiano Malenco njegove "želje" ni uslišal. Foto: Reuters

Srečanje pred skoraj 100.000 gledalci na Camp Nouu je bilo sila izenačeno, tako da ne bi bilo nezasluženo, če bi točko osvojil tudi Real. A Barcelona je zadevala. Najprej z golom debitanta na 'el clasicih' Neymarja (19.), nato pa je z velemojstrskim zadetkom zablestel še Sanchez (78.).

Gol rezervista Jeseja (91.) je prišel prepozno, da bi Real iztržil kaj več kot častni poraz. V vratih Barcelone se je izkazal Victor Valdes, ki ga je v 71. minuti po silovitem strelu Karima Benzemaja rešila prečka. Vodilna Barca je prednost pred Realom povečala na šest točk.

Neymar med nogama Carvajala in Pepeja
Previden začetek tekme na obeh straneh. Akcije obeh ekip so se končevale že pred kazenskima prostoroma. Temperaturo sta nekoliko dvignila le rumena kartona za Sergia Busquetsa in Sergia Ramosa. Nato pa je prišla 19. minuta in vodstvo Barcelone. Andres Iniesta je po podaji Sergia Busquetsa odlično prodrl, nato pa na levi strani kazenskega prostora sijajno podal do vtekajočega Neymarja, ki je žogo med nogami Danija Carvajala in tudi Pepeta poslal v malo mrežico vratarja Diega Lopeza. Zares sijajen začetek 21-letnega Brazilca na njegovem prvem el clasicu. Malo pozneje se je na desni strani kazenskega prostora sam znašel tudi Lionel Messi, a je meril mimo vrat.

Valdes ustavil Khediro ...
Po golu je bila pobuda rahlo na strani Reala, vendar Madridčani niso resno ogrozili vrat Victorja Valdesa. Ta je v 43. minuti izjemno ubranil poskus Samija Khedire, ki je po podaji Ronalda sprožil iz neposredne bližine. Žoga je potem zadela v roko Javierja Mascherana, vendar sodnik Undiano Malenco (pravilno) ni dosodil ničesar, saj ni šlo za namerno igranje z roko.

... nato pa še Ronalda
Dinamičen začetek drugega polčasa je v 53. minuti prinesel prvo priložnost Barceloni, a je Lopez ubranil poskus Neymarja. Na drugi strani se je pet minut pozneje še lepša ponudila Ronaldu, ki je po izgubljeni žogi Inieste in protinapadu silovito ustrelil z leve strani kazenskega prostora, vendar je njegov strel ukrotil Valdes.

Benzemajev projektil skoraj prelomil prečko
Karim Benzema
je v 61. minuti zamenjal Bala, deset minut pozneje pa z dvajsetih metrov sprožil "bombo" proti vratom Valdesa, ki ga je rešila prečka. Ta se je zaradi silovitosti udarca še nekaj časa tresla.

Sanchez zapečatil usodo Reala
Ko se je zdelo, da izenačenje visi v zraku, je v 78. minuti Alexis Sanchez, ki je predtem zamenjal Cesca Fabregasa, v protinapadu najprej osvojil žogo v boju z Raphaëlom Varanom, nato pa z izjemnim lobom z roba kazenskega prostora matiral Lopeza, ki je stal preveč iz vrat. Zares mojstrovina najvišjega razreda.

Jesejev zadetek prišel prepozno
Real je kljub "visokemu" zaostanku poskušal doseči vsaj častni zadetek. V 86. minuti se je po podaji Benzemaja Khedira na levi strani sam znašel pred Valdesom, a je ta dobil dvoboj. Zato pa je vratar Barcelone klonil v 91. minuti, ko ga je iz protinapada premagal Jese. Valdes bi ob strelu z okoli 16 metrov lahko posredoval bolje.