Nemški reprezentant Mesut Özil je ob koncu nekoliko pokvaril večer rojakom. Foto: Reuters
Marco Reus
Prvi je na Santiagu Bernabeu v 34. minuti zadel Marco Reus (levo). Dortmundčani so pred dvema tednoma na domačem stadionu Real premagali z 2:1, potem ko je odločilni gol dosegel branilec Marcel Schmelzer. Foto: Reuters
Alexandre Pato
Malaga je na polpraznem San Siru (30.000 gledalcev) prejela prvi zadetek v letošnji Ligi prvakov, a se vseeno že veseli napredovanja v osmino finala. Alexandre Pato je v 73. minuti z glavo postavil končni izid 1:1, Milan pa je znova pokazal neprepričljivo predstavo. Za Malago je v 40. minuti zadel Eliseu. Foto: EPA
Yaya Toure
Yaya Toure je bil med strelci v Manchestru na tekmi City - Ajax. Foto: EPA
Theo Walcott
Theo Walcott je zatresel mrežo Schalkeja za vodstvo Arsenala v Gelsenkirchnu z 0:1. Na koncu je bilo 2:2, gostitelje sta po zaostanku z 0:2 osrečila zadetka Klaasa Jana Huntelaarja in Jeffersona Farfana. Foto: EPA
Jefferson Farfan
Schalkejev nogometaš Jefferson Farfan se veseli izenačenja proti Arsenalu (2:2). Foto: EPA

V 28. minuti jih je v vodstvo popeljal Marco Reus, ki mu je v globino lepo podal Robert Lewandowski, mladi Nemec je ušel Alvaru Arbeloi, pustil žogi, da se dvakrat odbije od tal, nato pa jo s sijajnim volejem spravil za hrbet Ikerja Casillasa v zgornji kot. Vratar Reala se je žoge malce dotaknil, a mu je ni uspelo ustaviti.

Šest minut pozneje je po predložku Özila z leve strani iz bližine z glavo izenačil Pepe. Toda še pred koncem prvega polčasa so od začetka pogumni nemški prvaki znova povedli. V kazenskem prostoru se je po podaji Kevina Grosskreutza odlično znašel 20-letni Mario Götze, po njegovem strelu pa se je žoga od Arbeloe odbila v mrežo za 1:2.

Callejon se je veselil prehitro
Na začetku drugega polčasa je rezervist Reala Jose Maria Callejon (zamenjal je Gonzala Higuaina) dosegel zadetek, a ga je sodnik razveljavil zaradi domnevnega nedovoljenega položaja. Najbrž je storil napako. Gostitelji so do konca tekme pritiskali (na igrišče sta namesto Luke Modrića in Arbeloe prišla še Michael Essien in Kaka), a izenačenje ob majhnem številu pravih priložnosti dočakali šele tik pred koncem.

Özil je s približno 20 metrov nekoliko z desne strani zelo natančno meril čez živi zid tik ob bližnji vratnici, vratar Borussie Roman Weidenfeller pa je bil prekratek in prepočasen, da bi žogo ujel. Morda je celo zmotno mislil, da bo žoga končala mimo vrat. Tri minute prej je strel Callejona tik pred golovo črto izbil Grosskreutz.
City v zelo težkem položaju
Dva kroga pred koncem skupinskega dela je Borussia še naprej na vrhu lestvice skupine D, ima osem točk. Real jih je zbral sedem, Ajax, ki je na gostovanju pri Manchester Cityju po vodstvu z 0:2 na koncu iztržil remi (2:2), je tretji s štirimi točkami, angleški prvak pa ima samo dve in se bo zelo težko uvrstil v osmino finala.
Nizozemci so po dveh zadetkih Siema de Jonga že v 18. minuti vodili z 0:2. Gostitelji so "zaspali" po dveh strelih iz kota. V 22. minuti je z izjemnim volejem iz obrata hitro znižal Yaya Toure, da ni City prvič po 17 tekmah v Evropi izgubil doma, pa je dobre četrt ure pred koncem preprečil Sergio Agüero. Zadel je z roba kazenskega prostora po podaji Maria Balotellija, ki je igral samo v drugem polčasu. V končnici tekme bi lahko padel še kakšen zadetek na obeh straneh.

Novost na MMC-jevi spletni strani
Nocoj je bil na sporedu četrti krog nogometne Lige prvakov, ki smo ga na MMC-ju v živo spremljali v novi preobleki - bolj dinamični in bolj interaktivni kot kadar koli.

Klasično spremljanje sprotnih izidov smo v novi aplikaciji popestrili s statističnimi zanimivostmi, vmesnimi anketami, duhovitimi tviti ter opazkami znanih novinarjev in športnikov, ki jih črpamo s socialnih omrežij. Poglejte spodaj!

Liga prvakov, 4. krog
Skupina A:

PARIS SG - DINAMO ZAGREB 4:0 (1:0)
Alex 16., Matuidi 61., Menez 65., Hoarau 80.
DINAMO KIJEV - PORTO 0:0

PORTO 4 3 1 0 6:2 10 PARIS SG 4 3 0 1 10:2 9 DINAMO KIJEV 4 1 1 2 5:7 4 DINAMO ZAGREB 4 0 0 4 0:10 0

Skupina B:
OLYMPIACOS - MONTPELLIER 3:1 (1:0)
Machado 4., Greco 80., Mitroglou 82.; Belhanda 67./11-m
SCHALKE - ARSENAL 2:2 (1:2)
Huntelaar 45., Farfan 67.; Walcott 18., Giroud 26.

SCHALKE 4 2 2 0 8:5 8 ARSENAL 4 2 1 1 7:6 7 OLYMPIACOS 4 2 0 2 7:7 6 MONTPELLIER 4 0 1 3 5:9 1

Skupina C:
ANDERLECHT - ZENIT 1:0 (1:0)
Mbokani 17.
MILAN - MALAGA 1:1 (0:1)
Pato 73.; Eliseu 40.

MALAGA 4 3 1 0 8:1 10 MILAN 4 1 2 1 4:4 5 ANDERLECHT 4 1 1 2 1:4 4 ZENIT 4 1 0 3 3:7 3

Skupina D:
REAL MADRID - BORUSSIA (D) 2:2 (1:2)
Pepe 34., Özil 89.; Reus 28., Arbeloa 45./ag

Real Madrid: Casillas, Varane, Pepe, Ramos, Arbeloa ( 77./Kaka), Özil, Xabi Alonso, Di Maria, Modrić ( 46./Essien), Higuain ( 46./Callejon), Ronaldo.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Subotić, Hummels , Piszczek, Schmelzer, Kehl, Gündogan ( 80./Perišić), Götze ( 91./Leitner), Reus ( 74./Bender), Grosskreutz , Lewandowski.

Sodnik: Cüneyt Cakir (Turčija)

MANCHESTER CITY - AJAX 2:2 (1:2)
Y. Toure 22., Agüero 74.; de Jong 10., 18.

BORUSSIA DORTMUND 4 2 2 0 6:4 8 REAL MADRID 4 2 1 1 18:7 7 AJAX AMSTERDAM 4 1 1 2 6:8 4 MANCHESTER CITY 4 0 2 2 6:8 2