Veselje na klopi Chelseaja po zadetku Salomona Kalouja v 89. minuti. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale je že v 7. minuti načel mrežo Boltona na White Hart Laneu. Foto: EPA
Mikel Arteta
Mikel Arteta je prvi zadel ob visoki Arsenala v Wiganu. Foto: Reuters

Na stadionu St. James' Park, kjer so navijači počastili spomin na v nedeljo prezgodaj umrlega nekdanjega kapetana Newcastla Garyja Speeda, so gledalci spremljali zanimivo tekmo. Chelsea bi lahko že v 4. minuti ostal brez Davida Luiza, vendar mu sodnik Mike Dean ni pokazal rdečega kartona, potem ko je na robu kazenskega prostora podrl Dembo Baja.
Drogba popravil napako Lamparda
Da povede z bele točke, je deset minut pozneje dobil priložnost Chelsea. Yohan Cabaye je napravil prekršek nad Danielom Sturridgeom, vendar je vratar Tim Krul strel Franka Lamparda ubranil. Kmalu zatem je Sturridge zadel vratnico, nato pa zamudil še lepšo priložnost, ko je streljal naravnost v Krula.

Na drugi strani se je z obrambo strela Baja izkazal tudi Peter Čech, napadalcu iz Senegala pa je potem veselje preprečil še okvir vrat. V 38. minuti se je mreža vendarle zatresla. Po predložku Juana Mate je z glavo v polno meril Didier Drogba. V 52. minuti bi lahko zadel še enkrat, ker ni, pa je tekma ostala odprta do konca.
Kalou "odrešil" goste
16 minut pred iztekom je John Terry z golove črte izbil žogo po strelu Sammyja Ameobija, njegov brat Shola pa je v 80. minuti meril v prečko. Zamujene priložnosti gostiteljev sta v 89. in 92. minuti kaznovala rezervist Salomon Kalou in Sturridge ter razrešila vse dvome o zmagovalcu.
Trener Chelseaja Andre Villas Boas, ki se je po številnih porazih na zadnjih tekmah znašel pod drobnogledom kritikov, je po srečanju potrdil, da je klub sprejel pobudi francoskega napadalca Nicolasa Anelke in brazilskega branilca Alexa, ki se želita preselita v drugo sredino, ni pa nujno, da se bo to tudi zgodilo. Oba igralca danes nista bila v ekipi.

Še dva londonska kluba nista prejela gola
Manchester City je še naprej neporažen, mrežo Norwicha je napolnil v drugem polčasu, saj je bilo po uvodnih 45 minutah "samo" 1:0. Njegov mestni tekmec United je s prvencem Phila Jonesa v 20. minuti z 1:0 slavil v Birminghamu proti Aston Villi. Že v 12. minuti je moral z igrišča Javier Hernandez, ki si je poškodoval gleženj in naj bi po prvih ocenah počival tri do štiri tedne.
Tottenham je bil s 3:0 boljši od Boltona in šestič zapored vpisal vse tri točke. Tudi Arsenal ni prejel zadetka, s 4:0 je v gosteh nadigral Wigan.