Oriol Riera je bil neustavljiv v prvem polčasu. Foto: EPA
Pepe je z glavo rešil točko. Foto: EPA
Neymar
Neymar je na zadnjih dveh tekmah na Camp Nouu dosegel pet golov. Foto: EPA
Diego Costa
Diego Costa je proti Valencii dosegel dva zadetka, zapravil pa je tudi strel z bele točke. Foto: Reuters

Kraljevi klub je oddal točki po petih zaporednih zmagah, ko so zvezdniki zadeli kar 24-krat. Tokrat Cristiano Ronaldo in Gareth Bale nista imela svojega dne. Valižan je bil zamenjan v 55. minuti. Na stadionu El Sadar je v letošnji sezoni remizirala tudi Barcelona (0:0)

Gostitelji so povedli po četrt ure igre, ko je Marc Bertran lepo podal z desne strani, Oriol Riera pa je z glavo matiral Diega Lopeza. Razigrani Riera je šest minut pred odmorom z glavo povišal na 2:0, potem ko je prvi strel Diegu Lopezu še uspelo odbiti. Težave so se za Real še povečale, ko je bil že 18. v karieri izključen Sergio Ramos, ki je udaril Riero v obraz. Še pred odmorom so Madridčani znižali, z roba kazenskega prostora je bil natančen Isco.

V 79. minuti je bil izključen Gato Silva, ki je dobil drugi rumeni karton po prekršku nad Ronaldom. Minuto zatem je Real izenačil, po prostem strelu Daniela Carvajala je z glavo zadel Pepe.

Neymar znova blestel na Camp Nouu
Barca je imela v prvem polčasu na Camp Nouu pobudo. Alex Song je z volejem v 6. minuti zadel prečko. Po pol ure so Katalonci povedli, potem ko je Mario Perez v kazenskem prostoru igral z roko. Neymar, ki je že v sredo proti Celticu dosegel hat-trick, je Sergia Asenja poslal v napačno smer.

Na začetku drugega polčasa je obramba gostiteljev pozabila na Matea Musacchia, ki je z glavo izenačil. V 62. minuti je Alexis Sanchez lepo zaposlil Cesca Gabregasa, ki je sam stekel proti Asenju, čuvaj mreže pa je odlično posredoval. Odločitev je padla v 68. minuti, ko se je Sanchez izognil prepovedanemu položaju in v sredini našel Neymarja, ki je le še podstavil nogo in zatresel prazno mrežo. Bojan Jokić je vstopil v 69. minuti, ko je zamenjal Hernan Pereza.