James Rodriguez je s tem dotikom žogo poslal v Leipzigovo mrežo in Bayern je povedel z 1:0. Foto: Reuters
Willi Orban
Willi Orban je zelenico zapustil že v 13. minuti. Foto: Reuters
Hannover
Hannover je s 4:2 ugnal Borussio Dortmund, ki je izgubila vodstvo na lestvici. Foto: Reuters

V dvoboju najboljših ekip lanske sezone nemškega prvenstva sta zadela James Rodriguez in Robert Lewandowski, oba v prvem polčasu. James je z drugim zadetkom sezone vsaj za nekaj časa utišal kritike, ki mu očitajo neprepričljive predstave.

Leipzigove težave so se začele po desetih minutah. Kapetan Willi Orban, zadnji mož Leipzigove obrambe, je tik pred kazenskim prostorom zrušil Arjena Robbna in si prislužil rdeči karton. Robben je odlično izvedel prosti strel, a je vratar Peter Gulacsi mojstrsko izbil žogo.

V 19. minuti je bila Allianz Arena na nogah. Razpoloženi Arjen Robben je bil po dvojni podaji sam na desni strani, žogo je poslal proti kazenskemu prostoru, pritekel je James Rodriguez in našel nekaj malega nebranjenega prostora na levi strani Gulacsijevih vrat.

V 25. minuti je Lewandowski po podaji Martineza streljal z glavo, toda Gulacsi se je spet izkazal. V 38. minuti pa rešitve ni bilo. Robert Lewandowski je s 16 metrov natančno meril in dosegel 10. gol letošnje sezone nemškega prvenstva. Poljak je nato še pred odmorom zapustil zelenico, saj ga je bolela stegenska mišica. V drugem polčasu sta obe ekipi le še čakali na zadnji pisk sodnika, saj je bilo srečanje pod streho, v torek in sredo pa je že na sporedu Liga prvakov.
Hasenhüttl: Najbolje, da kar začnemo tekmo proti Bayernu z deseterico
V sredo so Bavarci izločili Leipzig v 2. krogu nemškega pokala po streljanju enajstmetrovk. Rdeči biki so tudi večino pokalne tekme igrali le z deseterico, saj je bil na začetku drugega polčasa izključen Naby Keita. Trener Ralph Hassenhüttl je bil jezen po koncu tekme v Münchnu. V šali je dejal, da bodo spomladi začeli tekmo proti Bayernu le z deseterico, saj so tudi lani na Allianz Areni končali srečanje le z desetimi igralci.

Heynckes v treh tednih od -5 na +3
"Po 120 minutah pokalnega boja v Leipzigu smo tokrat začeli zelo motivirano. Seveda nam je šlo zelo na roko, da smo imeli znova igralca več že po četrt ure igre. V drugem polčasu smo precej znižali ritem, saj nas prihodnji teden čakata dve izjemno zahtevni gostovanji v Glasgowu in Dortmundu," je pojasnil Heynckes, ki je četrtič sedel na klop Bayerna pred tremi tedni, ko je imela Borussia še pet točk naskoka. Nihče si ni mislil, da bodo Bavarci na derbi na stadionu Westfalen odšli s tremi točkami prednosti.

Borussia Dortmund v krizi
Bayern, ki ga v torek v Ligi prvakov v Glasgowu čaka dvoboj s Celticom, se je z zmago prvič v tej sezoni prebil na vrh lestvice, saj je Hannover s 4:2 ugnal prej vodilno Borussio Dortmund, ki je dobre pol ure igrala z igralcem manj, v tem času pa sta za Hannover zadela Felix Klaus in Ihlas Bebou. Športni direktor Borussie Michael Zorc je jezno sprejel neuspeh in namenil nekaj kritik tudi trenerju Petru Boszu.
V nedeljo je Stefan Effenberg izžrebal pare osmine finala nemškega pokala, ki bo na sporedu 19. in 20. decembra. Sedmo leto zapored se bosta v tem tekmovanju srečala Bayern in dortmundska Borussia. Aprila so črno-rumeni na Allianz Areni ugnali Bavarce s 3:2 in nato tudi osvojili pokalno lovoriko.