Junak slavja topničarjev na Stamford Bridgeu - Robin van Persie. Foto: Reuters
Robin van Persie je najprej kaznoval veliko napako Chelseajeve obrambe, zmago pa potrdil z zadetkom v sodnikovem dodatku. Foto: Reuters
John Terry
John Terry je zadel za 2:1, v 85. minuti pa je bil skupaj s Florentom Maloudajem najbolj zaslužen, da je Arsenal prešel v vodstvo. Foto: Reuters
Javier Hernandez
Javier Hernandez je Manchester Unitedu zagotovil tri točke. Foto: EPA
Edin Džeko, David Silva, Sergio Aguero
Veselje zvezdnikov Cityja Edina Džeka, Sergia Agüera in Davida Silve ob prvem golu na tekmi. Foto: EPA

V 85. minuti je Florent Malouda napravil veliko napako. Francoz je nespretno podal Johnu Terryju, ki mu je še spodrsnilo, in nizozemski napadalec je s sredine sam stekel proti Petru Čechu, ga brez težav preigral in povedel topničarje v vodstvo s 4:3. Kapetan je zmago Arsenala potrdil v drugi minuti sodnikovega dodatka. Znova so gostje speljali hiter protinapad. Mikel Arteta je podal levo, kjer je bil osamljen van Persie, ki je z močnim strelom zatresel mrežo in dokončno odločil 149. derbi.

Chelsea je na Stamford Bridgeu povedel v 14. minuti. Juan Mata je z desne poslal nevaren predložek pred gostujoča vrata, kjer se je najbolje znašel Frank Lampard in povedel modre v vodstvo. 22 minut so gostje potrebovali za izenačenje. Pred Čechom sta se sama znašla Gervinho in van Persie, ki je žogo pospravil v prazno mrežo. Še pred polčasom je gostitelje v vodstvo vrnil Terry. Kot je izvajal Lampard, neodločno obrambo Arsenala pa je kaznoval kapetan Chelseaja.

Po skoraj 22 letih spet petarda na Stamford Bridgeu
V desetih minutah drugega dela je Arsenal prišel v vodstvo. Izid je poravnal Andre Santos, v 55. minuti pa je prvič Arsenal povedel Theo Walcott, ki je zadel po slalomu skozi domačo obrambo. V igro je vrsto Andreja Vilasa-Boasa vrnil Mata. Španec je v 80. z mojstrskim strelom s približno 20 metrov premagal Wojciecha Szczesnyja.

Arsene Wenger je dosegel 500. zmago na klopi Arsenala. Topničarje je francoski strokovnjak prevzel leta 1996. Chelsea je prvič po decembru leta 1989 na domačem igrišču prejel pet zadetkov. Tedaj je na Stamford Bridgu s 5:2 slavil Liverpool.
"Chicharito" zagotovil tri točke
Rdeči vragi so si proti Evertonu nekoliko zacelili rane, ki jih je pustil visok poraz proti mestnemu tekmecu Cityju (6:1) prejšnji konec tedna. Srečanje na Goodison Parku, kjer je United zadnjič slavil septembra 2007, je odločil Javier Hernandez. Akcijo sta zadetek sta pričela Tom Cleverly in Danny Welbeck, z leve pa je pred vrata Mehičanu podal Patrice Evra. 20 minut pozneje so gostitelji imeli veliko priložnost, vendar je veselje Leightonu Bainesu preprečil okvir vrat. V drugem polčasu so bili varovanci Alexa Fergusona boljši, vendar si je tudi Everton prek Tonyja Hibberta in Louisa Sahaja priigral nekaj nevarnih priložnosti.

City do zmage z igralcem manj
Na vrhu prvenstvene lestvice ostaja Manchester City, ki je na domačem terenu tokrat s 3:1 premagal Wolverhampton. Za sinjemodre so zadeli Edin Džeko, Aleksandar Koralov in Adam Johnson. Tretji gol so gostitelji dosegli z igralcem manj, saj je bil izključen Vicent Kompany. Z bele točke je edini gol za gostujoče moštvo zabil Stephen Hunt.

10. krog:
EVERTON - MANCHESTER UNITED 0:1 (0:1)
Hernandez 19.

CHELSEA - ARSENAL 3:5 (2:1)
Lampard 14., Terry 45., Mata 80.; van Persie 36., 85., 92., Santos 49., Walcott 55.

Chelsea: Cech; Bosingwa, Ivanović, Terry, Cole; Mikel (76./Meireles), Ramires (72./Lukaku), Lampard; Sturridge (62./Malouda), Mata, Torres.

Arsenal: Szczesny; Djourou (76./Jenkinson), Mertesacker, Koscielny; Santos, Song, Arteta, Ramsey; Walcott (79./Rosicky), Gervinho (88./Vermaelen), van Persie.

Sodnik: Andre Marriner

MANCHESTER CITY - WOLVERHAMPTON 3:1 (0:0)
Džeko 52., Kolarov 67., Johnson 90.; Hunt 75./11-m.
RK: Kompany 74.

NORWICH - BLACKBURN 3:3 (0:1)
Morison 53., Johnson 82., Holt 90./11-m ; Hoilett 45., Yakubu 62., Samba 64.

WIGAN - FULHAM 0:2 (0:1)
Dempsey 42., Dembele 87.

SWANSEA - BOLTON 3:1 (0:0)
Allen 49., Sinclair 57./11-m, Graham 90.; Graham 74./ag
RK: Gardner 48./Bolton

SUNDERLAND - ASTON VILLA 2:2 (1:1)
Wickham 38., Sessegnon 89.; Petrov 20., Dunne 85.

WEST BROMWICH - LIVERPOOL 0:2 (0:2)
Adam 9./11-m, Carroll 45.

TOTTENHAM - QUEENS PARK RAN. 3:1 (2:0)
Bale 20., 72, van der Vaart 33.; Bothroyd 62.

STOKE CITY - NEWCASTLE 1:3 (0:2)
Walters 75./11-m; Ba 12., 40., 81./11-m
Vučkića (Newcastle) ni bilo v ekipi.

MANCHESTER CITY 10 9 1 0 36:8 28 MANCHESTER UNITED 10 7 2 1 27:12 23 NEWCASTLE 10 6 4 0 15:7 22 CHELSEA 10 6 1 3 23:15 19 TOTTENHAM 9 6 1 2 18:14 19 LIVERPOOL 10 5 3 2 14:10 18 ARSENAL 10 5 1 4 20:21 16 NORWICH 10 3 4 3 14:15 13 ASTON VILLA 10 2 6 2 13:13 12 SWANSEA 10 3 3 4 12:15 12 STOKE CITY 10 3 3 4 8:14 12 QUEENS PARK RANGERS 10 3 3 4 8:17 12 WEST BROMWICH A. 10 3 2 5 9:13 11 SUNDERLAND 10 2 4 4 14:12 10 FULHAM 10 2 4 4 13:12 10 EVERTON 9 3 1 5 10:13 10 WOLVERHAMPTON 10 2 2 6 9:17 8 BLACKBURN 10 1 3 6 13:23 6 BOLTON 10 2 0 8 13:27 6 WIGAN 10 1 2 7 6:17 5