Karim Benzema je že v prvem polčasu dosegel dva zadetka za kraljevi klub. Foto: EPA
Sergio Ramos
Sergio Ramos je z glavo povišal na 2:0. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je znova čaral na Camp Nouu in do konca leta bo argentinski virtuoz verjetno izboljšal 40 let star rekord Gerda Müllerja. Foto: EPA
Lionel Messi in Carles Puyol
Carles Puyol se je vrnil v začetno enajsterico na veliko navdušenje 78.500 gledalcev na Camp Nouu. Foto: EPA

Na stadionu Santiago Bernabeu so gostitelji povedli v 12. minuti, ko je Luka Modrić našel Karima Benzemaja, ki je z izjemnim lobom ukanil Gorko Iraizoza, žoga je zadela žoga Jona Aurtenetxeja in pristala v mreži.
Po pol ure igre je Mesut Özil s prostega strela podal pred vrata, kjer je Sergio Ramos z glavo povišal na 2:0. Le dve minuti zatem je razigrani Benzema izkoristil podajo Joseja Callejona. Francoz se je mojstrsko znašel, ko je bil postavljen s hrbtom proti golu. V 38. minuti je imel Benzema priložnost za hat-trick, vendar se je izkazal Iraizoz. Ibai Gomez je tri minute pred odmorom z roba kazenskega prostora izkoristil zmedo v obrambi Reala.
Nemca dokončala delo
V 56. minuti je zadel še Özil po podaji Benzemaja, njegov rojak Sami Khedira pa je postavil končni izid z natančnim strelom z 20 metrov po podaji Alvara Arbeloe v 72. minuti.

Prvi gol Songa za Barco
Barca je povedla v 16. minuti, ko je akcijo začel Xavi. Sijajni vezist je našel Lionela Messija, ki si je izmenjal dvojno podajo z Jordijem Albo, nato pa poslal žogo mimo vratarja Roberta v mrežo. Sedem minut zatem je izenačil Francisco Montanes, ki je po kotu prišel do žoge na robu kazenskega prostora, poslal jo je med nogama Carlesa Puyola (vrnil se je v začetno enajsterico po poškodbi) v mrežo. Barca je odgovorila pet minut kasneje, ko je Messi zaposlil Alexa Songa, ki je dosegel prvi zadetek v dresu Barcelone.

Messi vse bližje rekordu Müllerja
V drugem delu je Barca malce upočasnila ritem igre. Po uri igre je Messi z izjemnim strelom tik ob prečki poslal žogo v mrežo in dosegel že 78. zadetek v letošnjem letu (66 za Barco in 12 za Argentino). Še sedem mu jih manjka do rekorda Gerda Müllerja iz leta 1972.