Po koncu tekme sta trener Marjan Pušnik in tokratni kapetan Dejan Djermanović sproščeno kramljala. Foto: Twitter Toni Gruden
Olimpija
Ivančna Gorica
Veselje Ivančne Gorice po golu za 1:1. Foto: MMC RTVSLO/Twitter Toni Gruden

Ljubljančani so pred približno 750 gledalci povedli že v 7. minuti prek Mariotta dos Santosa, ki se je po napaki obrambe sam znašel pred vratarjem Janom Vošnjakom in ga premagal. Brazilec je tako debitiral na najboljši mogoči način.

Šajn izenačil z lobom
A domači, ki pred obračunom z Olimpijo niso izgubili na 23 zaporednih tekmah, to je od 31. oktobra lani, so v 63. minuti izenačili, saj je z lepim lobom zadel Marko Šajn.

Henty in Djermanović pokopala domače upe
Zadišalo je po presenečenju, vendar je nato le tri minute pozneje Ezekiel Henty po podaji s prostega strela z glavo zatrl domače apetite. Napredovanje gostov je v 81. minuti potrdil Dejan Djermanović, ki je po kotu in zmedi v obrambi Dolenjcev zadel iz obrata.

V drugi tekmi dneva je Luka Koper s 3:0 ugnala Zarico Kranj. Zadela sta Ahmar Rahmanović in Patrik Posavac dvakrat.