Nogometaši Mure (na fotografiji kapetan Fabijan Cipot) so po porazu z Olimpijo izpadli iz Pokala Slovenije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Domžalčani so svoje nastope v Pokalu Slovenije sklenili v 2. krogu, ko jih je z 2:1 premagala Dravinja. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpija izločila Muro iz pokala

V Murski Soboti je bil junak tekme Nikola Nikezić, ki je zadel dva gola. Prvi zadetek je dosegel po slabi uri igre, ko je po odličnem strelu Damjana Trifkovića, ki je žogo poslal v prečko, v gneči pred golom žogo z glavo strpal čez črto.

Na 0:2 je povišal v 82. minuti, ko je z leve strani prejel povratno žogo in s petih metrov premagal vratarja Filipa Drakovića. Do konca srečanja so gledalci videli še en zadetek - po prekršku Damjana Boharja je glavni sodnik Darko Čeferin pokazal na belo točko, s katere je bil uspešen Boban Jović.

Dravinja slavi Tadeja Kotnika
Za veliko presenečenje je poskrbela Dravinja Kostroj, sicer zadnjeuvrščena ekipa druge lige, ki je pred domačimi gledalci z 2:1 ugnala Domžale. Že v 17. minuti je gostitelje v vodstvo z neubranljivim volejem po podaji Urbana Čandra popeljal Tadej Kotnik, ki je v 11. minuti nadaljevanja zadel še odločilni gol. Napadalec je prehitel Tadeja Remsa in vratarja Gregorja Zabreta s strelom v daljši kot premagal še drugič. Domžalčani so zaostanek prek Ivana Knezovića v 70. minuti sicer prepolovili, a jim tako želenega povratka ni uspelo uprizoriti.