Manchester United je na 30 tekmah slavil že 25. zmago, kar je rekord najboljših lig v Angliji, kjer se je ligaški nogomet začel igrati daljnega leta 1888. Foto: EPA
Ricky Lambert (Southampton)
Gol Rickyja Lamberta, ki je ob 500. ligaškem nastopu v Southamptonu pokopal Chelsea. Foto: EPA
Gareth Bale (Tottenham)
Zmagoviti gol za Tottenham na gostovanju v Walesu je zabil Gareth Bale, ki je na istem stadionu še v torek igral in zabijal v dresu Walesa. Foto: EPA
Yaya Toure (Manchester City)
Tako kot "rdeči iz Manchestra so tudi "modri" dobili darilo nasprotnikov. A avtogol Newcastla je le postavil končnih 4:1 za "meščane". Foto: EPA

Kar se je na prvi pogled zdel kot izreden gol Robina van Persieja, se je nato izkazal za preusmerjen strel, zaradi česar so uradno gol pripisali branilcu Sunderlanda Titusu Bramblu. Zadetek iz 27. minute je bil dovolj, da so "rdeči vragi" obdržali prednost 15 točk pred mestnimi tekmeci in branilci naslova.

Van Persie si želi avtorstvo gola
Po tekmi je bil v ospredju Nizozemec, ki je napovedal, da si bo prizadeval, da zadetek pripišejo njemu. "Že nekaj časa nisem zadel, pa še pomemben gol je," je o avtorstvu edinega gola prepričan van Persie, ki sicer ni zadel že sedem prvenstvenih krogov.

Manchester City se je po četrtkovem priznanju trenerja Roberta Mancinija, da nimajo več možnosti za ubranitev lovorike, znesel nad Newcastlom in zmagal s 4:0.

"Svetniki" presenetili Chelsea
Podvig dneva je uspel Southamptonu, ki je z 2:1 premagal Chelsea, končni izid je že v 35. minuti s prostega strela postavil Ricky Lambert, ki je s tem imenitno zaznamoval svoj 500. nastop v Premier ligi. Neuspeh "modrih" je znal izkoristiti Tottenham, ki je z 1:2 slavil pri Swanseaju, kar pomeni, da so "spursi" prehiteli mestne tekmece na 3. mestu lestvice.

"Zelo smo razočarani. Prelahko izgubljamo žoge. Igralci, ki so danes igrali, so igrali za Ligo prvakov v naslednji sezoni," je po porazu razmišljal Rafael Benitez, katerega trenerska kariera v zahodnem Londonu bi se lahko iztekla že pred koncem sezone.

Za Valižane usoden najboljši Valižan
Tottenham je pri Swanseaju hitro prišel v vodstvo z 0:2. Gostje so povedli z golom branilca Jana Vertonghena, že četrtim na zadnjih petih tekmah, nato je že 22. gol v sezoni dosegel prvi zvezdnik "spursov" Gareth Bale. Potem ko je Michu v 71. minuti znižal na 1:2, je Swansea uprozoril pravo ofenzivo, ki pa ni prinesla izenačenja.