Nogomet
Rudi Požeg Vancaš
Marcos Tavares je v 95. minuti z 11-metrovke postavil končni izid in na vrhu večne lestvice strelcev slovenskega prvenstva ujel Štefana Škaperja. Foto: Žiga Živulović jr./BoBo

Celje - MMC RTV SLO, STA

Nogometaši Maribora so na osrednji tekmi 17. kroga državnega prvenstva, štajerskem derbiju v Celju, doživeli prvi poraz v letošnji sezoni. Gostitelji so jih premagali z 2:1.

V prvem polčasu so bili na razmočeni zelenici nekoliko nevarnejši gostje, najlepšo priložnost so si priigrali že v 5. minuti, ko je Jasmin Mešanović z glavo stresel prečko.

Na začetku drugega polčasa, v 47. minuti, pa je za vodstvo Celja poskrbel Rudi Požeg Vancaš. Ob neodločni gostujoči obrambi je žoga do njega prišla z desne strani, z močnim strelom z levico pa je zadel z roba kazenskega prostora.

V nadaljevanju se je z nekaj lepimi posredovanji izkazal vratar domačih Metod Jurhar, najbolj v 87. minuti, ko je žoga spremenila smer, nato pa je tekmo v 90. minuti odločil rezervist Bian Paul Šauperl, ki je povišal na 2:0. 22-letni Šauperl je bil vzgojen v Ljudskem vrtu, potem se je kalil v Veržeju, pred to sezono pa je prišel v Celje.

V sodnikovem podaljšku je po prekršku Dejana Kelharja nad Jasminom Mešanovićem končni izid z 11-metrovke postavil Marcos Tavares (tako kot Gregor Bajde in Damjan Bohar je vstopil šele v drugem polčasu) in se s 130. golom v slovenskem prvenstvu na večni lestvici strelcev izenačil s Štefanom Škaperjem.

Celjani so v Prvi ligi TS zmagali četrtič zapored in se prebili na peto mesto. Celje in Maribor sta v prvoligaški konkurenci sicer odigrala že 89. tekmo, vijoličasti imajo kar 30 zmag več od Celjanov.

Alvir odločil v Kranju
Prvi sobotni dvoboj sta odigrali ekipi Triglava in Domžal. Gostje so zmagali z 0:1, zadel je Marko Alvir. Akcijo je začel Andraž Kirm na levi strani, po podaji Jureta Balkovca pa je Alvir v 74. minuti matiral 17-letnega Luko Čadeža, ki je branil namesto kaznovanega Elvisa Džafića.

Triglav je bil od 33. minute z igralcem manj, saj je bil (verjetno prestrogo) izključen Alen Krcić, ki naj bi namerno udaril Balkovca. Domžale so imele premoč (v strelih je bilo 5:0), a tudi Triglav je zapretil, najbolj izrazito po uri igre, ko sta ljubljanska nogometaša Luka Majcen in Matej Podlogar izpeljala lepo akcijo, vendar Podlogar ni zadel.

Ankaran do remija z igralcem manj
Gorica in Ankaran Hrvatini sta se razšla z 2:2. Gorica je v 61. minuti povedla z 2:0, a na koncu osvojila le točko.

Za gostitelje, ki so bili v prvem polčasu boljši tekmec, je v 54. minuti prvi zadel Kyrian Nwabueze. Uspešen je bil z glavo po podaji Matije Škarabota z leve strani. Sedem minut pozneje je Rifet Kapić po dvojni podaji z Amarachijem Osujijem prišel pred vrata gostov in povišal na 2:0, zanj je bil to sedmi zadetek v sezoni.

Ankaran je že v sodnikovem dodatku prvega polčasa zapretil, ko je Johan Chinwendu Nkama zadel vratnico, gostje pa so se zadetka veselili v 71. minuti, ko je iz bližine nekoliko srečno mrežo zatresel Tim Vodeb. Podajalec Bradley Meledje se je v 82. minuti na podoben način še sam vpisal med strelce in poskrbel za peti remi Ankarančanov v tej sezoni. Ti so drugi gol dosegli celo z igralcem manj, saj je bil malo prej zaradi drugega rumenega kartona po igranju z roko izključen Nkama.

Olimpija, ki za vodilnim Mariborom zaostaja za tri točke, bo v nedeljo gostila Krško.