Veselje Lea Messija s Xavijem in Danijem Alvesom po zadetku. Foto: EPA
Angel Di Maria
Mrežo Sportinga je na Molinonu načel Angel Di Maria. Foto: EPA
Andres Iniesta, Isaac Cuenca, Cesc Fabregas
Andresu Iniesti so gol razveljavili, Isaac Cuenca in Cesc Fabregas pa sta se vpisala med strelce. Foto: Reuters
Marcelo, Kaka
V drugi minuti sodnikovega dodatka je Marcelo zatresel mrežo. Foto: EPA

Barca, ki je med tednom zaradi klubskega svetovnega prvenstva v vnaprej odigranem srečanju z Rayom Vallecanom slavila s 4:0, je za petardo potrebovala dobro uro. Že v tretji minuti so Katalonci na Camp Nouu povedli. Akcijo je pričel Lionel Messi, z mojstrsko podajo se je izkazal Andres Iniesta, gostujočo mrežo pa je načel Cesc Fabregas. Cesc je v 33. minuti povišal prednost. Xavi Hernandez je izvajal prosti strel, 24-letni Katalonec pa je bil najvišji v skoku.

Štiri minute kasneje je akcijo ponovno pričel Messi, Iniesta je na robu kazenskega prostora podaljšal do Isaaca Cunce, ki je postavil izid polčasa. V prvem delu je igrišče zaradi poškodbe zapustil kapetan Barce Carles Puyol.

V polno še Messi in Sanchez
V drugem polčasu so gostitelji premoč kronali po desetih minutah. Dani Alves se je že skoraj zapletel, a se je nato dobro znašel, podal do Messija, ki je z desne matiral Gustava Munuo. Šest minut kasneje je na Camp Nouu odjeknila petarda. Eric Abidal je pričel protinapad, Alexis Sanchez je z glavo podaljšal do Messija, ki si je izmenjal žogo s Xavijem, nato pa znova našel Čilenca, ki je s pomočjo prečke žogo pospravil v gol. Šesti zadetek Barce je dosegel Iniesta, a ga je sodniška trojka neupravičeno razveljavila.

Mrežo Sportinga načel Di Maria
Real je na gostovanju v Gijonu, ki je lani končala devetletna nepremagljivost Joseja Mourinha na domačih terenih v državnih prvenstvih, brez večjih težav slavil s 3:0. To je bila že deseta zaporedna zmaga Madridčanov v Primeri. Mrežo Asturijcev je v 35. minuti pričel Angel Di Maria, ki je zvito presenetil Juana Pabla. Argentinec je kaznoval napako Damiana Suareza.

Di Maria se je v 65. minuti izkazal še s podajo. Lepo je poslal žogo v prostor, domača obramba je zaspala, Cristiano Ronaldo pa je povišal na 2:0. 15 minut kasneje je Sporting ostal le z desetimi na igrišču. Urugvajec Sebastian Eguren je v dvoboju po obrazu udaril Ronalda in si po drugem rumenem kartonu prislužil predčasno pot v garderobo.
Marcelo z golom postavil piko na i
Končni izid je na Molinonu postavil Marcelo. Brazilski bočni branilec je bil eden boljših na zelenici. Skozi vso srečanje je bil zelo razigran, v 92. minuti pa je postavil še piko na i svoji predstavi. Preigraval je na robu kazenskega prostora, nato pa pod prečko poslal žogo v mrežo.