Antonio Valencia je v končnici prvega polčasa United popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Phil Jones
Branilec rdečih vragov Phil Jones je zaradi poškodbe gležnja na nosilih takole zapustil zelenico v prvem polčasu. Foto: Reuters
Mario Balotelli
Mario Balotelli je v 95. minuti potopil Tottenham in svoji ekipi priboril nadvse pomembne tri točke. Foto: Reuters
Stefan Savić
Stefan Savić je po odsotnosti kapetana Vincenta Kompanyja dobil nekaj priložnosti v začetni postavi Manchester Cityja, a se Črnogorec za zdaj še ni izkazal. Foto: Reuters

Topničarji tako niso izkoristili spodrsljaja Chelseaja, ki je v Norwichu zgolj remiziral (0:0). Rdeči vragi so v pravem trenutku pokazali zobe, kljub zmagi mestnih tekmecev z Etihada so zadržali zaostanek -3.

Hladen tuš na Emiratesu tik pred odmorom
Razprodani Emirates je bil v prvem polčasu priča precej povprečni igri obeh moštev, večji del prvega dela je igra potekala na sredini igrišča. Prva prava priložnost je nastopila šele v 34. minuti, ko je Patrice Evra z leve strani lepo zaposlil Luisa Nanija, ta pa je z nevarnim strelom ob bližnji vratnici ogrel dlani Wojcecha Szczenyja. Marsikdo je bil na stadionu z mislimi že pri okrepčilu ob odmoru, ko so rdeči vragi povedli. Ryan Giggs je povsem neovirano z leve strani pred vrata poslal predložek, Antonio Valencia pa je žogo brez težav z glavo pospravil v mrežo in svojo ekipo povedel v vodstvo.

Van Persie zapravil najlepšo priložnost ...
V nadaljevanju so se gostitelji vendarle prebudili, močneje so pritisnili na Unitedovo obrambno vrsto in si priigrali tudi nekaj izvrstnih priložnosti, od katerih je najlepšo v 51. minuti zapravil Robin van Persie. Tomaš Rosicky je v kazenskem prostoru nesebično podal Nizozemcu, ta pa neovirano ni uspel premagati vratarja Andersa Lindegaarda, ki je bil že na napačni nogi - žogo je poslal krepko mimo gola. Nekaj trenutkov kasneje je za las vrata s strelom od daleč zgrešil še Alex Oxlade-Chamberlain.

... nato sijajno zadel!
V 71. minuti je nato sledil siloviti protinapad, iz katerega so topničarji izid poravnali. Začel ga je Laurent Koscielny, nadaljeval pa Oxlade-Chamberlain, ki je pred vrati lepo zaposlil van Persieja, ta pa je mojstrsko z diagonalnim strelom žogo ob vratnici spravil v mrežo.

Welbeck odločil tekmo
Menedžer Arsenala Arsene Wenger je nato Oxlade-Chamberlaina vpoklical iz igre, na zelenico pa poslal Andreja Aršavina, ki je bil ključni krivec ob Unitedovem zmagovitem zadetku. Rus je slabo pokrival Valencio, ki je hrabro prodrl v kazenski prostor, za nameček je odbil žogo še do Dannyja Welbecka, ki je darilo izkoristil in hladnokrvno zaključil za 1:2.

'Super Mario' rešil svojo ekipo
Na stadionu Etihad so gledalci v prvem polčasu zaman čakali na zadetek, v nadaljevanju pa so jih v slabih desetih minutah videli štiri - po dva v vsaki mreži. Led je v 56. minuti prebil Samir Nasri, ki je po fantastični globinski podaji Davida Silve matiral gostujočega vratarja Brada Friedla. Ta je moral po žogo v svojo mrežo hip zatem še drugič, potem ko je iz neposredne bližine po podaji iz kota zadel Joleon Lescott. Domači navijači so se nadejali novih treh točk, a jih je po uri igre utišal Jermain Defoe. Angleški reprezentančni napadalec je izkoristil napako Stefana Savića, obšel je vratarja Joeja Harta in žogo poslal v prazno mrežo. Povratek je Tottenhamu uspel pet minut kasneje, izjemno je z razdalje zadel Gareth Bale.

Londončani so imeli v prvi minuti sodnikovega podaljška priložnost celo za zmago, a je po vnovični Savićevi napaki in Baleovem prodoru iz neposredne bližine nemogoče zgrešil Defoe. Defoe se je na koncu izkazal za tragičnega junaka, saj je minuto pozneje z bele točke zmagovalca odločil Mario Balotelli.