Willianu je po odhodu z igrišča med drugimi za zmagoviti zadetek čestital tudi kaznovani Diego Costa. Foto: Reuters
Romelu Lukaku
Najlepšo priložnost za Everton je zapravil Romelu Lukaku, ki je iz neposredne bližine po ostri podaji Bryana Ovieda z leve strani nastreljal Petra Čecha. Foto: Reuters
Sergio Aguero
Sergio Aguero je po krasnem samostojnem vložku načel mrežo Stoke Cityja. Foto: EPA
Nogometaši Manchester Cityja
Nogometaši Manchester Cityja so v drugem polčasu nadigrali Stoke City in vknjižili 15. zmago v sezoni. Foto: Reuters
Chris Smalling
Chris Smalling je bil mož odločitve za Manchester United. Rezervist je dosegel dva zadetka, zmagovitega v končnici prvega polčasa. Zmago rdečih vragov je v nadaljevanju z bele točke potrdil Robin van Persie. Foto: EPA
Louis van Gaal
Navijači Uniteda še zdaleč niso zadovoljni z igro, ki jo gojijo njihovi ljubljenci pod taktiriko Louisa van Gaala. Vseeno se lahko tolažijo s pogledom na lestvico, na kateri rdeči vragi kljub slabim predstavam zasedajo tretje mesto. Foto: Reuters
Paul Lambert
Paul Lambert se je moral po seriji slabih izidov posloviti od menedžerskega stolčka pri Aston Villi, na katerem je sedel od leta 2012. Foto: Reuters

Varovanci Joseja Mourinha so na svojem stadionu dolgo trli odpor žilavih Liverpoolčanov, ki so klonili povsem na koncu, ko je s strelom z roba kazenskega prostora žogo v mrežo vendarle poslal Willian.

Lambert izgubil službo
Po seriji slabih rezultatov se je vodstvo Aston Ville odločilo za zamenjavo na menedžerskem stolčku. Klub je moral zapustiti dozdajšnji menedžer ekipe Paul Lambert, začasno ga bosta nadomestila njegova pomočnika Scott Marshall in trener vratarjev Andy Marshall.

Modri iz zahodnega Londona so tako obdržali prednost sedmih točk pred najbližjim zasledovalcem Manchester Cityjem, ki se je na Brittanii znesel nad Stoke Cityjem (1:4).

Evertonova obramba zdržala nalete
Nogometaši Chelseaja so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, priigrali so si več priložnosti, že v 6. minuti je žogo za las čez prečko poslal Willian, kmalu zatem sta poskusila še Loic Remy in Eden Hazard - zelo dejavna je bila tudi januarska okrepitev Juan Cuadrado -, a se začetni izid ni spremenil. Pri gostih, ki so v prejšnjem krogu na derbiju Merseyside osvojili točko (0:0), je bil v napadu najbolj dejaven Romelu Lukaku, ki se je želel dokazati proti svojemu nekdanjemu klubu. Belgijec je zapravil tudi najlepšo priložnost prvega polčasa, ko se je po odlični hitri akciji znašel pred golom in silovito sprožil, a je Petr Čech žogo z nogo odbil in preprečil zadetek. Lukaku je nevarno sprožil tudi po slabe pol ure igre, a se je znova izkazal češki vratar.

Howard in Čech navduševala z obrambami
Mourinhova ekipa je drugi polčas začela silovito, takoj je začela izvajati močen pritisk na vrata Liverpoolčanov, priigrala si je kar nekaj lepih polpriložnosti. V 63. minuti je Evertonov vratar Tim Howard z odlično obrambo preprečil Matićev zadetek s prostega strela. Američan se je nekaj trenutkov pozneje izkazal še ob diagonalnem strelu Williana. Everton je računal zgolj na protinapade, po enem izmed teh, ki je prinesel izvedbo kota, je Lukaku iz neposredne bližine po odlični ostri podaji Bryana Ovieda nastreljal dobro postavljenega Čecha.

Nora končnica, ki jo je sklenil Willian
Tik pred koncem rednega dela srečanja je bilo na Stamford Bridgeu izjemno vroče. Po strelu Nemanje Matića z razdalje je žogo v mrežo preusmeril Branislav Ivanović, ki pa je bil v prepovedanem položaju, tako da zadetek ni obveljal. Takoj zatem je bil po petelinjenju na sredini igrišča zaradi drugega rumenega kartona izključen Evertonov Gareth Barry, zmago pa je v 89. minuti svoji ekipi vendarle prinesel Willian, ki je s strelom z razdalje in s pomočjo gostujočega branilca premagal Howarda za velike tri točke.

Smalling rdečim vragom priskočil na pomoč
Medtem so nogometaši Manchester Uniteda popolnoma razočarali svoje navijače s sila bledo predstavo v prvem polčasu, ki pa so ga vseeno dobili z 2:1. Gostitelje je z dvema zadetkoma rešil rezervist Chris Smalling, ki je že v 4. minuti zamenjal poškodovanega Phila Jonesa. Angleški reprezentančni branilec je že v naslednjem hipu z glavo zatresel mrežo, potem ko gostujoči branilci niso bili kos povratni podaji Radamela Falcaa pred vrata. Dobrih pet minut so gostje s Turf Moora potrebovali za izenačenje. Keiran Trippier je lepo preigral Angela Di Mario in podal pred vrata, kjer je z glavo nemočnega Davida De Geo matiral Danny Ings. Burnley je bil v prvem polčasu precej boljši nasprotnik, a je na odmor vseeno krenil v zaostanku - v tretji minuti sodnikovega dodatka je po predložku Di Marie vnovič mrežo zatresel Smalling.

V nadaljevanju se je bleda predstava gostiteljev nadaljevala, agonijo njihovih navijačev pa je v 82. minuti končal Robin van Persie, ki je bil natančen z bele točke za končnih 3:1. Z zmago so varovanci Louisa van Gaala na prvenstveni lestvici zavzeli tretje mesto, izkoristili so spodrsljaj Southamptona, ki je proti West Hamu vknjižil le točko (0:0).