Mario Balotelli je na najboljši mogoči način odgovoril kritikom. Zdaj bo moral v tem slogu tudi nadaljevati. Foto: Reuters
Lazar Marković
Lazar Marković je takole sprožil za 1:0. Foto: Reuters
Martin Škrtel in Harry Kane
Dvoboj Martina Škrtela in Harryja Kana. Kane je dosegel prvi gol in podal pri drugem. Foto: Reuters
Laurent Koscielny
Laurent Koscielny je načel mrežo Leicestra. Foto: Reuters

Odločilni gol je v 83. minuti dosegel Mario Balotelli, kar je sploh njegov prvi zadetek za redse. Italijanu, ki je vstopil v igro v 74. minuti, je z desne strani podal Adam Lallana, napadalec pa je nato z nekaj metrov poslal žogo pod prečko.

Končna statistika priča o izenačeni tekmi. Tottenham je imel žogo nekoliko več v nogah (51:49), medtem ko je Liverpool sprožil dva strela več v okvir vrat (7:5).

Marković povedel Liverpool v vodstvo
Liverpool je tudi sicer bolje začel tekmo. Daniel Sturridge je v prvih 13 minutah prišel do dveh strelov z desne strani, a se je obakrat izkazal Hugo Lloris. Malo pozneje pa je francoski vratar klonil. Po nespretnem izbijanju Jana Vertonghena je žogo prestregel Lazar Marković, ki je potegnil še nekaj metrov, nato pa z diagonalnim strelom po tleh z roba kazenskega prostora matiral Llorisa, ki bi lahko posredoval bolje.

Kane spet v polno za Tottenham
Toda gostje so sorazmerno hitro izenačili, za kar je poskrbel kdo drug kot najbolj "vroč" angleški igralec ta hip Harry Kane, ki se je v 26. minuti na robu kazenskega prostora lepo otresel Sakhoja, nato pa s strelom med nogami ukanil še vratarja Simona Mignoleta. To je bil že 23. gol Kana v tej sezoni v vseh tekmovanjih.

Sturridgea ustavila vratnica
Že v sodnikovem podaljšku prvega polčasa je po napaki Vertonghena do strela s peto prišel Sturridge, a mu je veselje preprečila vratnica. Statistika prvega dela priča o izenačeni tekmi. Tottenham je imel žogo nekoliko več v posesti (51:49), medtem ko je Liverpool v okvir vrat sprožil dva strela več (4:2).

Dembele hitro odgovoril Gerrardu
Redsi so znova povedli v 53. minuti, ko je Danny Rose v kazenskem prostoru podrl prodirajočega Sturridgea, sodnik Phil Dowd pa je po signaliziranju stranskega sodnika pokazal na enajstmetrovko. Uspešno jo je izvedel Steven Gerrard. A veselje domačih je bilo kratkotrajno, saj je po prostem strelu Christiana Eriksena, odbiti žogi in podaji Kana z nekaj metrov žogo v mrežo potisnil Mousa Dembele. Ko je že dišalo po delitvi točk, pa je udaril Balotelli.

Arsenal je z goloma Laurenta Koscielnyja in Thea Walcotta z 2:1 odpravil zadnjeuvrščeni Leicester.

Preostale tekme 25. kroga bodo na sporedu v sredo.