Claudio Ranieri in Rafael Benitez
Claudio Ranieri že vso sezono prejema čestitke. Tudi Rafael Benitez mu je segel v roko. Foto: EPA
Rafael Benitez
Rafael Benitez se je naposlušal kritik že v Madridu, zdaj pa je prevzel še težko nalogo pri Newcastlu. Foto: EPA

Izbranci Claudia Ranierija imajo pet točk naskoka pred Tottenhamom, ki je v nedeljo ugnal Aston Villo z dvema goloma Harryja Kana na Villa Parku (0:2).
Beniteza čaka še veliko dela
Na klopi Newcastla je prvič sedel Rafael Benitez, ki je bil sredi sezone odpuščen pri madridskem Realu. Zamenjal je Steva McClarna. Srake so na predzadnjem mestu in čaka jih krčevit boj za obstanek.
Evrogol Okazakija
Gostje so imeli prvo lepo priložnost. V 17. minuti je Moussa Sissoko z glavo meril mimo vrat. Osem minut zatem je napadalec Jamie Vardy z glavo v kazenskem prostoru našel Šindžija Okazakija, ki je bil s hrbtom obrnjen proti vratom. 29-letni Japonec je s škarjicami mojstrsko matiral Roba Elliota. Leicester je dobil zalet, v 28. minuti je Marc Albrigton poskušal z močnim strelom z roba kazenskega prostora, a je zgrešil vrata.
Srake brez idej v napadu
V drugem polčasu je Ranieri stavil na disciplinirano igro. Newcastlu ni dopustil velikih priložnosti. Srake so bile brez pravih idej. V 62. minuti so gostitelji ustavili strel Ayozeja Pereza. Osem minut pred koncem je Sissoko poskušal z volejem, a je iztržil le kot. Do konca tekme je Leicester brez večjih težav zadržal prednost. Končno razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 1:2.
Po koncu tekme je sredi velikega veselja na stadionu King Power Ranieri le mirno stal, ni se posebej veselil. Zaveda se, da je do konca še osem težkih preizkušenj, med drugim mora Leicester še na Old Trafford in na Stamford Bridge. Arsenal in Manchester City imata tekmo manj, a zdi se, da zaostajata preveč.