Sanje o naslovu po dolgih 24 letih se na Anfieldu zdijo zdaj že realne. Foto: EPA
Luis suarez
Takole je Luis Suarez Huga Llorisa matiral za 2:0. Foto: EPA
Younes Kaboul
Younes Kaboul je v drugi minuti samo s pogledom še pospremil žogo, ki jo je poslal v lastno mrežo. Foto: EPA
Coutinho
Coutinho je mojstrsko zadel za 3:0. Foto: Reuters
Jordan Henderson
Piko na i izjemni zmagi je postavil Jordan Henderson. Foto: Reuters
Kevin Mirallas
Belgijec Kevin Mirallas je zagotovil Evertonu izjemno pomembne nove tri točke. Foto: Reuters

nadigrali še drugič v tej sezoni, saj so v Londonu slavili s kar 5:0.

Liverpool ima zdaj dve točki prednosti pred Chelseajem in štiri pred Manchester Cityjem, ki ima dve tekmi manj in čez dva tedna prihaja na Anfield, kjer bo Chelsea gostoval čez štiri tedne. Redsi naskakujejo prvi naslov po 24 letih.

Gostitelji so silovito začeli in že po dobri minuti je Anfield eksplodiral. Jordan Henderson je začel akcijo na sredini terena ter z dolgo diagonalo igro prenesel povsem na desno, kjer je bil Raheem Sterling. Mladi krilni napadalec je prepustil žogo Glenu Johnsonu, bočni branilec rdečih pa je z desne poslal predložek pred vrata, kjer najprej žoge ni uspelo izbiti Janu Vertonghnu, prišla pa je do nespretnega Younesa Kaboula, ki jo je s peto poslal v lastno mrežo.

Tottenham je že v prvem polčasu ostal brez Vertonghna, ki je moral zaradi poškodbe mesto prepustiti Michaelu Dawsonu. Osrednji branilec gostov je le minuto po prihodu na zelenico napravil napako, nespreten je bil znova tudi Kaboul, ki je praktično zaustavil dolgo podajo Daniela Aggerja Luisu Suarezu. Urugvajec je silovito krenil in v protinapadu z levico žogo ob daljši vratnici poslal v malo mrežico.

Henderson in Coutinho potrdila zmago
Šele ob koncu prvega dela so nekoliko nevarnejši postali gostitelji, a Liverpool bi kmalu povedel s 3:0. Po strelu Suareza z glavo se je izkazal Hugo Lloris, ki je žogo preusmeril v okvir vrat.

Tudi v drugem polčasu so gostitelji narekovali ritem igre in v 55. so še povišali prednost. Jon Flanagan je potegnil po levi in podal Coutinhu, nadarjeni Brazilec pa je z natančnim strelom s 25 metrov zadel za 3:0. 20 minut pozneje je deveti gol Liverpoolovih nogometašev v Tottenhamovi mreži v tej sezoni Premier lige zabil Henderson, ki je iz prostega strela poslal predložek pred vrata, kjer sta bila ob Dawsonu Suarez in Agger, žoga pa je končala v mreži.

Everton 4 točke za Arsenalom
Po remiju Arsenala na Emiratesu se je četrtemu mestu, ki še vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov, približal mestni tekmec Liverpoola Everton. Moštvo iz Goodison Parka je slavilo na Craven Cottageu (1:3). Fulham po novem porazu, že 22. letos, ostaja zadnji. Everton je v Londonu povedel v 51. minuti, ko je po kotu David Stockdale zatresel lastno mrežo. 20 minut pozneje je z izjemnim zadetkom izid izenačil Ashkan Dejagah, zmago pa sta v zadnjih 11 minutah gostom priigrala rezervista Kevin Mirallas in Steven Naismith. Everton s tekmo manj za Arsenalom zaostaja za 4 točke.

Voda na mlin vrste Brendana Rodgersa sta bila sobotna izida glavnih tekmecev v boju za naslov, saj je Manchester City remiziral z Arsenalom (1:1), Chelsea pa je moral celo priznati premoč Crystal Palaceu.