Samir Nasri je takole premagal Petra Čecha in svoji ekipi priboril pomembno zmago, s katero je zaostanek na prvenstveni lestvici za Manchester United znova znižala na -1. Foto: Reuters
Gary Cahill
Gary Cahill je v 62. minuti Chelsea popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Carlos Tevez
Carlos Tevez se je v ekipo Manchester Cityja vrnil po natanko šestih mesecih. Foto: Reuters
Thomas Vermaelen
Thomas Vermaelen je v Liverpoolu že v 8. minuti potopil Everton. Arsenal je z novimi tremi točkami smuknil na 3. mesto v Premier ligi. Foto: Reuters
Liverpoolovi nogometaši
Liverpoolovi nogometaši so se takole veselili fantastičnega zadetka Sebastiana Coatesa, na koncu pa so London zapustili praznih rok. Foto: Reuters

Gostitelji so bili veliko boljši tekmec, ves čas so napadali vrata Petra Čecha, a prvi so gol zadeli Londončani, ko je s kančkom sreče zadel Gary Cahill. Cityjev menedžer je stavil vse v napad, izid so njegovi varovanci najprej poravnali, zmagoviti zadetek pa je pet minut pred iztekom rednega dela srečanja dosegel Samir Nasri.

Nasri zadel prečko
Gostitelji so si v 7. minuti priigrali prvo resnejšo priložnost, ko je prek vrat streljal David Silva. Po 10 minutah igre so zapretili tudi Londončani. Lepo akcijo sta izvedla Fernando Torres in Juan Mata, ki je po podaji nekdanjega Liverpoolovega napadalca žogo poslal čez gol. Že v naslednjem napadu je Samir Nasri z razdalje zatresel prečko. Zadetek je 'visel' v zraku, po slabe pol ure igre je po napaki Franka Lamparda v napad zdrvel Mario Balotelli, ki je silovito sprožil in za slab meter zgrešil vrata Petra Čecha. Na odmor sta ekipi odšli z izidom 0:0.

Cahill zadel, Aguero izenačil
Londončani so po dobri uri igre povedli. Gostitelji so sicer ves čas napadali, a po zadetku Garyja Cahilla so se znašli v zaostanku. Branilec je ustrelil proti vratom, žoga pa se je od Yaye Toureja odbila v mrežo. Vratar Joe Hart je bil povsem nemočen. V nadaljevanju je menedžer sinjemodrih vse stavil na napad, v igro je poslal Carlosa Teveza, ki se je v ekipo vrnil po šestih mesecih, in Edina Džeka. City je močno pritisnil, pritisk pa se mu je na koncu vendarle izplačal.

Michael Essien je po strelu Pabla Zabalete v kazenskem prostoru igral z roko, glavni sodnik Mike Dean je pokazal na belo točko, z 11 metrov pa je bil natančen Sergio Aguero.

Tevez in Nasri za popolni preobrat
Neodločen izid nobeni ekipi ne bi pretirano pomagal, obe sta si do konca tekme priigrali nekaj lepih polpriložnosti, trenutek odločitve pa je sledil v 85. minuti, ko je Tevez s sijajnim dotikom v ogenj poslal Nasrija, ta pa je iz neposredne bližine zadel za zmago.

29. krog
MANCHESTER CITY
- CHELSEA 2:1 (0:0)
Aguero 78./11-m, Nasri 85.; Cahill 60.

Man City: Hart, K. Toure, Richards, Clichy, Zabaleta, De Jong (66./Tevez), Y. Toure, Silva (76./Džeko), Nasri, Balotelli (45./Barry), Aguero.

Chelsea: Čech, Luiz, Cahill, Cole, Ivanović (20./Bosingwa), Mikel, Lampard, Meireles (58./Essien), Mata, Ramires, Torres (73./Drogba).

Sodnik: Mike Dean

TOTTENHAM - STOKE CITY 1:1 (0:0)
van der Vaart 90.; Jerome 75.

EVERTON - ARSENAL 0:1 (0:1)
Vermaelen 8.

QUEENS PARK RANGERS - LIVERPOOL 3:2 (0:0)
Derry 77., Cisse 86., Macky 90.; Coates 54., Kuyt 72.

Preloženo:
ASTON VILLA - BOLTON

MANCHESTER UNITED 29 22 4 3 73:27 70 MANCHESTER CITY 29 22 3 4 71:21 69 ARSENAL 29 17 4 8 58:39 55 TOTTENHAM 29 16 6 7 53:35 54 CHELSEA 29 14 7 8 49:34 49 NEWCASTLE 29 13 8 8 41:41 47 LIVERPOOL 29 11 9 9 35:29 42 SWANSEA 29 10 9 10 34:34 39 SUNDERLAND 29 10 7 12 36:33 37 EVERTON 29 10 7 12 28:32 37 STOKE CITY 29 10 7 12 28:40 37 FULHAM 29 9 9 11 37:40 36 WEST BROMWICH A. 29 10 6 13 35:38 36 NORWICH 29 9 9 11 39:46 36 ASTON VILLA 28 7 12 9 31:35 33 BLACKBURN 29 7 7 15 42:60 28 QUEENS PARK RANG. 29 6 7 16 32:50 25 BOLTON 28 7 2 19 31:57 23 WOLVERHAMPTON 29 5 7 17 30:62 22 WIGAN 29 4 10 15 25:54 22