Tom Cleverley in strelec odločilnega zadetka Javier Hernandez. Foto: Reuters
James Perch
James Perch je v 4. minuti izkoristil dve veliki napaki nogometašev Manchester Uniteda in Newcastle popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Jonny Evans
Jonny Evans je izid v 25. minuti poravnal, tri minute pozneje pa je žogo za novo vodstvo Newcastla poslal v lastno mrežo. Foto: Reuters
Mike Dean
Glavni sodnik Mike Dean je po posvetu s stranskim sodnikom priznal Evansov avtogol za vodstvo Newcastla (1:2). Foto: Reuters
Juan Mata
Juan Mata je dosegel edini zadetek na tekmi Norwich City - Chelsea. Španec je po lepi akciji Victorja Mosesa in Oscarja s krasnim zadetkom z roba kazenskega prostora v 38. minuti matiral nemočnega vratarja Marka Bunna. Foto: Reuters
Joe Hart
Vratar Manchester Cityja v 53. minuti tekme v Sunderlandu ni najbolje posredoval ob strelu nekdanjega klubskega soigralca Adama Johnsona, ki je Sunderland popeljal v vodstvo. City se je zelo mučil s 'črnimi mačkami', ki bi v 88. minuti lahko povedle celo z 2:0, a je sebični James McClean po lepi globinski podaji žogo z divjim strelom poslal krepko čez gol. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale je bil nerešljiva uganka za nogometaše Aston Ville. Foto: Reuters
Kenwyn Jones
Nogometaši Liverpoola, ki so v prejšnjem krogu s 4:0 odpravili Fulham, so v gosteh klonili pred Stoke Cityjem. Že v 34. sekundi je glavni sodnik Howard Webb pokazal na belo točko, potem ko je Ryan Shawcross v kazenskem prostoru podrl Luisa Suareza. Z 11 metrov je zadel Steven Gerrard. Toda Stoke City je izid do polčasa preobrnil sebi v prid: najprej je v polno zadel Jonathan Walters, za 2:1 je zadel Kenwyn Jones (na fotografiji). Do konca tekme se je izid še enkrat spremenil: s krasnim volejem se je v 49. minuti še drugič med strelce vpisal Walters. Foto: Reuters

Pravo poslastico je v 90. minuti odločil Javier Hernandez in poskrbel, da se je njegov klub na vrhu prvenstvene lestvice od mestnega tekmeca Manchester Cityja oddaljil za velikih sedem točk. Everton je na Goodison Parku odpravil Wigan Athletic, Chelsea pa je zmagal v Norwichu.

Hladen tuš v 4. minuti
Gostje s severovzhoda Anglije so na Old Traffordu povedli že v 4. minuti. Rdeči vragi so na sredini igrišča izgubili žogo, v napad je stekel Demba Ba in z razdalje sprožil proti vratom Davida De Gee. Ta je žogo odbil naravnost na nogo 27-letnega Percha, ki je hladnokrvno zaključil za 0:1. Rdeči vragi v prvem delu prvega polčasa niso igrali dobro, Newcastle si je priboril še nekaj polpriložnosti, a je ostalo pri minimalnem vodstvu.

Evans izenačil, nato zabil v lastno mrežo
Vseeno so angleški podprvaki izid v 25. minuti poravnali. Po predložku iz prekinitve je nastala zmeda v kazenskem prostoru Newcastla, strel Javierja Hernandeza je Tim Krul še ubranil, odbito žogo pa je v prazno mrežo iz neposredne bližine pospravil Jonny Evans. Ta je že tri minute pozneje žogo poslal v lastno mrežo. Stranski sodnik je zadetek zaradi prepovedanega položaja Baja sicer razveljavil, a ga je nato po posvetu z glavnim sodnikom Mikom Deanom priznal. Razlog: stranski sodnik naj bi sprva mislil, da je zadetek iz prepovedanega položaja dosegel Ba, Dean je videl drugače.

V 39. minuti je Hernandez na robu kazenskega prostora spotaknil Sylvaina Marveauxa, ki je z izvrstnim prostim strelom zatresel prečko.

Evra izenačil z diagonalnim strelom
V nadaljevanju so se gostje nekoliko bolj osredotočili na branjenje minimalne prednosti, ekipa Alexa Fergusona je večkrat nevarno napadla, izenačenje pa je sledilo po slabi uri igre, ko je kot strela z jasnega zadel Patrice Evra. Francoski bočni branilec je z roba kazenskega prostora sprožil diagonalni strel in zatresel malo mrežico Krulovih vrat. To je bil že njegov četrti gol letos.

Rdeči vragi v končnici silovito napadali
V 68. minuti so se rdeči vragi še tretjič znašli v zaostanku, ko je po podaji z leve strani mrežo razparal Papiss Cisse, a je izid nekaj trenutkov pozneje še tretjič na tekmi poravnal Robin van Persie. Ta je v 79. minuti po lepi globinski podaji za las zgrešil nasprotnikova vrata in priložnost za prvo vodstvo svoje ekipe na tekmi. Še lepšo priložnost je deset minut pred koncem rednega dela srečanja z glavo iz neposredne bližine zapravil Hernandez.

Vseeno je Mehičan v 91. minuti na veliko veselje domačih navijačev zadel v polno in Unitedu prinesel dragocene točke. Ob akciji za zadetek je 'zaspala' gostujoča obramba, tako da je iz neposredne bližine 24-letnik brez večjih težav matiral Krula.

London deklasiral Birmingham
Aston Villa je na zadnjih dveh tekmah proti londonskima ekipama prejela kar 12 zadetkov. Po visokem porazu proti Chelseaju (8:0), je zdaj klonila še pred Tottenhamom (0:4), za katerega je hat-trick dosegel izjemni Gareth Bale. Valižan je prvič zadel po dobri uri igre, drugič je mrežo zatresel v 73. minuti, dobrih deset minut pozneje pa je z natančnim strelom znotraj kazenskega prostora zadel še tretjič. Tottenham je sicer v vodstvo v 58. minuti po izjemni globinski podaji Mousse Dembeleja popeljal Jermain Defoe.

19. krog
MANCHESTER UTD - NEWCASTLE UTD 4:3 (1:2)
J. Evans 25., Evra 58., van Persie 71., Hernandez 91.; Perch 4., Evans 28./ag, Cisse 68.

Man Utd: De Gea, Evra, Ferdinand, Evans, Smalling, Valencia, Giggs, Carrick, Scholes (69./Cleverley), Hernandez (91./Fletcher), van Persie.

Newcastle Utd: Krul, Coloccini, Santon, Simpson, Williamson, Anita, Cisse (80./Sa. Ameobi), Perch, Bigirimana (65./Obertan), Marveaux, Ba (72./Sh. Ameobi).

ARSENAL - WEST HAM

MANCHESTER UNITED 19 15 1 3 48:28 46 MANCHESTER CITY 19 11 6 2 34:16 39 CHELSEA 18 10 5 3 37:17 35 TOTTENHAM 19 10 3 6 34:25 33 EVERTON 19 8 9 2 32:23 33 WEST BROMWICH A. 19 10 3 6 28:23 33 ARSENAL 18 8 6 4 32:18 30 STOKE CITY 19 6 10 3 18:14 28 SWANSEA 19 6 7 6 27:23 25 LIVERPOOL 19 6 7 6 28:26 25 NORWICH 19 6 7 6 20:28 25 WEST HAM 18 6 5 7 22:22 23 SUNDERLAND 19 5 7 7 20:24 22 FULHAM 19 5 6 8 29:34 21 NEWCASTLE 19 5 5 9 23:30 20 ASTON VILLA 19 4 6 9 15:36 18 SOUTHAMPTON 18 4 4 10 23:34 16 WIGAN 19 4 3 12 19:35 15 READING 19 1 7 11 21:37 10 QUEENS PARK RANG. 19 1 7 11 16:33 10