Eden Hazard je v 22. minuti iz neposredne bližine z glavo ukanil nemočnega West Hamovega vratarja Adriana. Foto: Reuters
David Silva
David Silva je v končnici prvega polčasa na Etihadu svojo ekipo popeljal v vodstvo, zmago pa je tik pred koncem potrdil James Milner. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Olivier Giroud (na fotografiji) je v zadnjem času v izjemni formi. Na tekmi proti QPR-ju se je znova vpisal med strelce, a za zmago topničarjev je bil potreben še zadetek Alexisa Sancheza. Foto: Reuters
Jordan Henderson
Jordan Henderson se je popolnoma vživel v vlogo kapetana Liverpoola. Odlični angleški vezist je s krasnim strelom z razdalje v nedeljo razparal mrežo Manchester Cityja, s silovitim strelom z razdalje se je med strelce vpisal tudi na tekmi proti Burnleyju, ki so jo Liverpoolčani dobili z 2:0. Drugi zadetek je prav po Hendersonovi podaji z glavo dosegel Daniel Sturridge. Foto: Reuters
Manchester United
Nogometaši Manchester Uniteda so svoje navijače razočarali z novo bledo predstavo, a so kljub vsemu uspeli zmagati. Edini zadetek na tekmi je po neverjetnem darilu domače obrambe in Tima Krula dosegel Ashley Young, ki je bil na pravem mestu ob pravem času. Foto: Reuters
Andros Townsend
Andros Townsend je bil mož odločitve na White Hart Lanu. Foto: Reuters

Varovanci Joseja Mourinha, ki so v nedeljo z zmago nad Tottenhamom (2:0) dvignili ligaški pokal, imajo na vrhu prvenstvene lestvice s tekmo manj še vedno pet točk naskoka pred Manchester Cityjem.

Hazard z golom prekinil pritisk West Hama
Srečanje na Upton Parku so precej bolje začeli gostitelji, ki so nemudoma začeli pritiskati na Chelseajeva vrata, v 18. minuti se je moral po nevarnem strelu Cheikhouja Kouyata s pomembno obrambo izkazati Thibaut Courtois. West Ham je napadal, a prvi je zadel Chelsea. Namreč, v 22. minuti je Ramires z desne strani pred vrata poslal kratek predložek, ki ga je v zadetek iz neposredne bližine z glavo spremenil Eden Hazard. Gostitelji so pričakovali, da bo zadetek razveljavljen zaradi domnevnega prepovedanega položaja, a je ta obveljal.

Gomis se je zgrudil sredi tekme
Na White Hart Lanu so nogometaši Tottenhama s 3:2 odpravili Swansea, a njihovo zmago je zasenčila nezavest Bafetimbija Gomisa. Napadalec Swanseaja se je sredi tekme zgrudil in je potreboval zdravniško pomoč. Po najnovejših podatkih naj ne bi šlo za nič resnejšega, z igralcem naj bi bilo po besedah menedžerja Garryja Monka vse v redu.

Po dobre pol ure igre je izjemno priložnost zapravil Diego Costa, ki je povsem neovirano stekel proti golu nasprotnika, a se je v zadnjem trenutku v obrambo vrnil Carl Jenkinson in mu z drsečim štartom izbil žogo. Takoj zatem je na drugi strani z glavo zapretil še Diafra Sakho, a je ostalo pri minimalnem vodstvu Chelseaja.

West Ham zapravil številne priložnosti
V nadaljevanju so bili 'kovači', priigrali so si več zrelih priložnosti, ki pa jih niso izkoristili. Še največkrat je pred vrati zatajil Sakho, ki za nameček v 73. minuti ni izkoristil še velike napake Courtoisa, ki je po strelu z razdalje nerodno odbil žogo. V sodnikovem dodatku je Garyja Cahilla v kazenskem prostoru žoga zadela v roko, domači navijači so zahtevali najstrožjo kazen, a je glavni sodnik Andre Marriner le zamahnil z roko. Takoj zatem sta Hazard in Willian lepo kombinirala v kazenskem prostoru nasprotnika, a je ostalo pri minimalni zmagi gostov iz zahodnega Londona.

Prvaki ugnali zadnjeuvrščeni Leicester
Zmage so se veselili tudi nogometaši Manchester Cityja, ki so z 2:0 na Etihadu odpravili zadnjeuvrščeni Leicester City. Odločilni zadetek je v zaključku prvega polčasa dosegel David Silva, ki se je ob zmedi v kazenskem prostoru gostov znašel najbolje in žogo potisnil v mrežo. Tudi v nadaljevanju so bili aktualni angleški prvaki boljši nasprotnik, zmago pa je v 88. minuti potrdil rezervist James Milner, ki je v 72. minuti zamenjal Wilfrieda Bonyja. Angleški reprezentant je predložek Jesusa Navasa z desne strani brez večjih težav preusmeril v gol za končnih 2:0.