Oči so bile uprte tudi v dvoboj portugalskih strategov Joseja Mourinha in Andrea Villasa Boasa. Foto: EPA
Veselje Johna Terryja po izenačenju. Foto: EPA
Takole je spretni Gylfi Sigurdsson prišel mimo Johna Terryja, nato pa še matiral Petra Čecha. Foto: EPA
Saido Berahino je pošteno zamajal že tako ne zelo trden stolček Davida Moyesa. Foto: EPA
Wayne Rooney je mrežo zatresel s prostega strela. Foto: EPA
Andreas Weimann
Andreas Weimann je poskrbel za presenečenje na Villa Parku. Foto: EPA
Yaya Toure
Yaya Toure je dosegel prvi zadetek na tekmi med Aston Villo in Manchester Cityjem. Foto: EPA
Aaron Ramsey
Aaron Ramsey je dosegel drugi zadetek za Arsenal. Foto: EPA

V prvem polčasu so bili boljši gostje, ki so si priigrali več zrelih priložnosti, v 19. minuti pa jim je uspelo kronati premoč. Christian Eriksen je prodrl po levi, podal v kazenski prostor Robertu Soldadu, španski napadalec pa je žogo prepustil Gylfiju Sigurdssonu. Islandec se je odlično znašel ob neodločnem Johnu Terryju in žogo spravil za hrbet Petra Čecha. Po lepi akciji Androsa Townsenda je imel po koncu polčasa Paulinho priložnost za povišanje prednosti, a je zadel le zunanji del vratnice.

V drugem delu so bili nevarnejši gostje. Igro Chelseaja je prerodil Juan Mata, ki je bil zelo razigran. Španski reprezentant je bil tudi podajalec ob Terryjevem izenačujočem zadetku . Mata je natančno izvedel prosti strel po prekršku nad Ramiresom, kapetan modrih pa je bil v kazenskem prostoru najvišji in je z glavo premagal Huga Llorisa. Lepo priložnost je imel rezervist Andre Schürrle, a je bil Lloris na mestu. Nemcu je podal Torres, ki je moral devet minut pred koncem rednega dela predčasno v garderobo, saj je po dvoboju v skoku z Janom Vertonghnom dobil drugi rumeni karton, toda kot je pokazal počasni posnetek, neupravičeno. Sicer sta španski napadalec in belgijski branilec vso tekmo imela številne boje.

Tottenham in Chelsea sta v Premier ligi remizirala še 17., kar je izenačen rekord po številu remijev med dvema moštvoma. Težko pričakovani obračun med portugalskima strokovnjakoma na klopi londonskih velikanov, Josejem Mourinhom in Andrejem Villasom Boasom, ki so ga, ko je vodil Porto, označili za Mourinhovega naslednika, se je tako končal brez zmagovalca.

Po letu 1984 West Brom prvič ugnal rdeče vrage
Aktualni angleški prvak Manchester United nadaljuje slabe predstave. West Brom je ugnal rdeče vrage prvič po marcu 1984 in jim po porazu v prejšnjem krogu, ko je bil mestni tekmec City boljši s 4:1, prizadejal drugi zaporedni poraz. Goste je na Old Traffordu v vodstvo popeljal Morgan Amalfitano. Francoz je bil uspešen v 54. minuti, ko se je sprehodil mimo domače obrambe.

Vsega tri minute pozneje so varovanci Davida Moyesa izenačili. Ponovno je bil s prostega strela uspešen Wayne Rooney. Takoj za tem je Moyes v igro poslal Robina van Persieja, a deset minut pozneje so gostje znova zadeli. Po podaji Amalfitana je z levico Davida de Geo ugnal rezervist Saido Berahino. Rdeči vragi so sicer še zatresli mrežo, a je bil Marouane Fellaini v prepovedanem položaju.

Mat Ville v dveh potezah
Manchester City je na Villa Parku dvakrat povedel, a se iz Birminghama vseeno vrača brez točk. Po veliki zmagi na mestnem derbiju so varovanci Manuela Pellegrinija proti Aston Villi pristali na trdnih tleh. Gostitelji so celo igrali brez odlične napadalne naveze Christian Benteke–Gabriel Agbonlahor, pri gostih pa v postavi ni bilo prav tako poškodovanega Sergia Agüera. City je bil v prvem polčasu nevaren, irski branilec Ciaran Clark je celo izbil žogo s črte, ob koncu prvega dela pa so gostje vendarle povedli. Samir Nasri je izvajal kot, Yaya Toure pa je s strelom s prve med nogama ukanil Bradleyja Guzana. Šest minut po začetku drugega dela je Karim El Ahmadi izenačil iz sumljivega položaja, saj je bil ob podaji Leandra Bacune na meji prepovedanega položaja.

Le pet minut pozeje je po novem kotu City znova povedel. Nasri je bil ponovno podajalec, z glavo pa je mrežo zatresel Edin Džeko. Bacuna je v 73. minuti s prostega strela mojstrsko žogo zavrtinčil prek živega zidu v mrežo. Tri minute pozneje pa je Andreas Weimann poskrbel za evforijo na Villa Parku. Z vratarjem Guzanom sta City matirala v dveh potezah. Guzan je nabil žogo daleč na polovico gostov, žoga je presenetila nespretna Matijo Nastašića in Vincenta Kompanyja, Weimann pa se jo je le dotaknil, da je šla mimo Joa Harta mrežo.

Arsenal do pete zmage zapored
Na vrhu ostaja Arsenal, ki je slavil na gostovanju v Walesu. Z 2:1 so topničarji ugnali Swansa. Odločilni zadetek je dosegel Valižan Aaron Ramsey, ki je zabil petič na zadnjih štirih tekmah, s skupno osmimi goli pa je prvi strelec Premier lige. Za peto zaporedno zmago Arsenala je gol dosegel najstnik Serge Gnabry, ki je bil uspešen po podaji Ramseyja. Mrežo Arsenala je osem minut pred koncem zatresel Ben Davies.