Ricky Lambert je na sanjski način debitiral v angleški izbrani vrsti. V 67. minuti je zamenjal Wayna Rooneyja in tri minute zatem z glavo odločil tekmo. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je blestel v Stockholmu, s štirimi zadetki je potopil Norvežane. Foto: EPA
Jozy Altidore
Jozy Altidore je zrežiral izjemen preobrat Američanov v Sarajevu. Bosanci so po pol ure vodili že z 2:0, v drugem polčasu pa je Altidore dosegel hat-trick v 27 minutah. Foto: EPA
Brazilci izgubili proti Švici, Italijani proti Argentini

80.000 gledalcev na Wembleyju je videlo zelo zanimivo srečanje, v igri je bil velik prestiž, to le ni bila navadna prijatleljska tekma.
Škoti dvakrat zapravili vodstvo
Škoti, ki so imeli glasno podporo s tribun, so začeli zelo odločno. James Morrison je v 11. minuti streljal z 20 metrov, vratar Joe Hart pa je zelo slabo posredoval in žoga mu je ušla v mrežo. Po pol ure igre je izenačil Theo Walcott.
Sanjski debi Lamberta
Tudi na začetku drugega dela so Škoti povedli, z močnim strelom Kennyja Millerja od daleč. V 53. minuti je izenačil Danny Welbeck z glavo. V 67. minuti je Wayna Rooneyja zamenjal Ricky Lambert. 31-letni napadalec Southamptona je na najboljši možni način debitiral v angleški reprezentanci. Le tri minute je potreboval za odločilni zadetek na tekmi.
Odličen začetek Paragvaja
Nemci so na Betzenbergu v Kaiserslauternu remizirali s Paragvajem (3:3). Južnoameričani so se predvsem v prvem delu izkazali za zelo neugodne. Povedli so že v 9. minuti, ko je Wilson Pittoni s sredine igrišča lepo podal visoko žogo na desno stran kazenskega prostora, obramba "elfa" je zaspala, Ariel Nunez pa je z desnico z desetih metrov poslal žogo pod prečko. Manuel Neuer je bil ob močnem strelu brez moči. Šok se v Kaiserslauternu še ni polegel, ko je na semaforju že pisalo 0:2. Sami Khedira je slabo izbil žogo izpred svojih vrat, Pittoni pa je z desnico z 20 metrov zatresel mrežo.
Rezervist Bender preprečil presenečenje
V 18. minuti je Mesut Özil našel Ilkaya Gündogana, ki je z natančnim strelom z 18 metrov znižal. Nemci so bili vse boljši, po pol ure igre je Mats Hummels sijajno zaposlil Thomasa Müllerja, ki ni bil v nedovoljenem položaju. Z levico je spretno poslal žogo mimo Justa Villarja v mrežo. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Roque Santa Cruz z desne strani podal pred vrata, Miguel Samudio pa je zlahka poskrbel za novo vodstvo Paragvaja.

V drugem polčasu so bili Nemci precej boljši. Četrt ure pred koncem je rezervist Lars Bender s 14 metrov z desno nogo izenačil na 3:2. V zadnjih minutah so gostitelji pritiskali, a tudi v petih minutah sodnikovega dodatka niso uspeli priti do zmage. Selektor Joachim Löw ni mogel skriti razočaranja.
Argentinci slavili na Olimpicu
Argentina je brez Lionela Messija zmagala v Rimu (1:2). Pri Italijanih so manjkali Mario Balotelli, Andrea Pirlo in Leonardo Bonucci. V 20. minuti je Argentina povedla. Po napaki Danieleja De Rossija je žoga prišla do Erika Lamele, ki je podal do Gonzala Higuaina. Odlični napadalec je rutinsko matiral Gianluigija Buffona. To je bila prva priložnost Argentincev na tekmi.
V 49. minuti so "gavči" povišali vodstvo po protinapadu, podal je Higuain, natančno pa je meril rezervist Ever Banega. Vodstvo Argentine s 3:0 je po strelu Higuaina preprečil Federico Marcehetti. Na drugi strani je Alessandro Diamanti s prostega strela zadel prečko. Končni izid je četrt ure pred koncem postavil Lorenzo Insigne z lepim zavitim strelom z roba kazenskega prostora. To je bil njegov prvi zadetek za člansko izbrano vrsto.
Poraz Brazilcev po avtogolu Alvesa
Brazilci, ki so v velikem slogu osvojili Pokal konfederacij, so razočarali v Baslu. Švica je popolnoma zasluženo zmagala z 1:0. Blestel je predvsem Xherdan Shaqiri. Ključni trenutek se je zgodil v 47. minuti, ko je Haris Seferović podal z desne strani pred vrata, Dani Alves pa je popolnoma neoviran poslal žogo z glavo v lastno mrežo. Brazilci so bili popolnoma razglašeni, po podaji Danteja je vratar Jefferson padel, a se je uspel pobrati in odbiti žogo pred Seferovićem.