Miha Zajc (levo) je bil tragična osebnost tekme. Priložnost iz 46. minute, ko žoge ni uspel poslati v prazna vrata, bo sanjal še dolgo. Foto: www.alesfevzer.com
Marko Pajač in Rok Kronaveter
Olimpija - Celje
Tudi Celjani so nekajkrat ogrozili vrata Olimpije, dvakrat jim je veselje preprečil okvir vrat. Foto: www.alesfevzer.com
V Stožicah po dve prečki in vratnici

Potem ko so jo Celjani v uvodnem spomladanskem krogu pred dvema tednoma zagodli Mariborčanom z zmago v Ljudskem vrtu z 0:1, so tokrat preprečili poln izkupiček še Olimpiji. Razlika med prvima kandidatoma za naslov prvaka je zdaj štiri točke.
Po dvakrat se je na obeh straneh stresel okvir vrat. Pri Ljubljančanih je Rok Kronaveter v 4. minuti s 25 metrov zadel prečko, v 91. minuti pa je po prostem strelu Kronavetra Miha Zajc z glavo žogo preusmeril v vratnico. Odbite žoge nato Olimpiji niti z naslednjimi nekaj streli ni uspelo spraviti v mrežo, saj so borbeni gostje vse poskuse blokirali. Mladi Zajc, ki je v sezoni 2013/14 nosil dres Celja, je najlepšo priložnost na tekmi zapravil v 46. minuti, ko je že preigral vratarja Matica Kotnika, a nato zgrešil prazna vrata.
Pri Celju je v 28. minuti Rudi Požeg Vancaš z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora meril v vratnico, v 69. minuti pa je Marku Pajaču ob poskusu s slabih 20 metrov veselje preprečila prečka. V 43. minuti je imel priložnost tudi Sunny Omoregie, vendar je po napaki ljubljanske obrambe meril malce premalo natančno.
Večino tekme je imela sicer pobudo Olimpija, a se Celjani niso dali in že devetič zapored ostali neporaženi. Nazadnje so izgubili prav proti Olimpiji 31. oktobra, ko je bilo na Areni Petrol 0:4. Zeleno-beli so v zadnjem delu tekme pritiskali in iskali zmagoviti zadetek, toda zmanjkalo jim je tudi nekaj sreče. Zajc je v 86. minuti z dobrih 10 metrov iz ugodnega položaja žogo poslal visoko prek vrat, Hrvoje Čale pa jo je v 90. minuti nabil v gostujočega branilca.

Lokaj strelec v Novem mestu
Luka Koper je v Novem mestu z 0:1 premagala Krko, edini strelec je bil v 78. minuti rezervist Fabian Lokaj. Koper je osvojil prve spomladanske točke in ujel Krko, Rudar in Krško pri 25 točkah. V prvem polčasu so imeli lepše priložnosti Dolenjci, a se je nekajkrat izkazal gostujoči vratar Vjekoslav Tomić. V 48. minuti je Krka dosegla zadetek prek Lea Ejupa, a ga sodniki niso priznali zaradi prekrška. Gostitelji so bili nevarni tudi v 74. minuti, ko je najprej Ejup močno sprožil s prostega strela z več kot 30 metrov, odbito žogo pa je Luka Majcen z glavo poslal čez gol.

Zato pa je bil na drugi strani natančnejši Lokaj, ki je le nekaj trenutkov prej vstopil v igro. Albanec je v kazenskem prostoru prišel do žoge po podaji Antonia Pavića z leve strani, nato pa zatresel mrežo s pomočjo prečke. Takoj zatem so na drugi strani tudi Novomeščani dosegli zadetek, a so ga sodniki pravilno razveljavili zaradi prepovedanega položaja nesojenega strelca Alena Vučkića.

Tri tekme so bile odigrane že prej, največ golov je padlo v soboto v Velenju, kjer je Maribor unovčil številčno prednost in gostitelje premagal z 0:3.