Sintayehu Sallalich je povišal na 2:0. Foto: BoBo
Domžale
Elsner po zmagi nad Radomljani
Šimundža in Kastrevec po tekmi na Portovalu
Mariborčani zmagovito s Portovala

Mariborčani so na stadionu Portoval povedli v 31. minuti, ko je po natančni podaji Dareta Vršiča s prostega strela z glavo zadel Marcos Tavares. Šest minut pozneje je semafor kazal 2:0. Petar Stojanović je prodrl v kazenski prostor, nato lepo podal do Sintayehu Sallalicha, ki je silovito zaključil.

Palić v polno z 11-m
V 65. minuti je Krka, ki jo je prvič vodi novi trener Andrej Kastrevec, znižala zaostanek. V kazenskem prostoru je Tavares igral z roko, tako da je sodnik Rade Obrenović pokazal na belo točko, ki jo je izkoristil Antun Palić. Novomeščani so v nadaljevanju izpeljali še nekaj obetavnih akcij, a jim ni uspelo še drugič matirati Jasmina Handanovića.

Mendy zatrl upe Dolenjcev
Domače upe je v 78. minuti pokopal Jean Philippe Mendy, ki je na desni strani kazenskega prostora prejel podajo Dareta Vršiča, nato pa sprožil "s prve" in za bližnjo vratnico matiral vratarja Tomislava Pelina, ki bi lahko posredoval bolje.

Domžalčanom "lokalni" derbi prvega in zadnjega
Vodilne Domžale so v lokalnem derbiju gostile zadnjeuvrščene Radomljane in slavile s 3:0. Domžalčani so povedli v 17. minuti, ko je Benjamin Morel že v padanju pospravil žogo v mrežo po predložku Joshue Parkerja z leve strani. V 38. minuti so domačini povišali vodstvo. Po natančni podaji Morela v prazen prostor se je Sasha Alexander Aneff sam znašel pred vrati Vjekoslava Andrića in ga rutinirano premagal. Podoben je bil tudi zadetek za 3:0 v 62. minuti. Morel je podal do Maksimovića, ki je sam pritekel pred Andrića in ga matiral.