Prva liga
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.9 od 49 glasov Ocenite to novico!
Etien Velikonja in Leon Benko
Edini gol v prvem polčasu v Kopru sta zrežirala Etien Velikonja in Leon Benko. Foto: www.alesfevzer.com

Koper - MMC RTV SLO

Nogometaši Olimpije so v gosteh z 2:1 premagali Koper in s tem pred reprezentančnim premorom spet skočili na vrh lestvice Prve lige.

Ljubljančani so bili v prvem polčasu precej boljši. Povedli so v peti minuti. Po desni strani je prodrl Etien Velikonja, ki je v sredini našel Leona Benka. Hrvat je udaril s prve in žogo spravil v levi spodnji vratarjev kot.

Najprej v prečko, nato v gol
Igralci v rumenem so bili v nadaljevanju najmanj enakovredni. Terensko premoč so kronali že v 52. minuti. Po prekinitvi je Matic Paljk z nogo stresel prečko, žoga se je odbila do Mateja Pučka, ki je udaril z glavo in jo spravil tik pod vratnico.

Evrogol Kronavetra
Odločilni gol je v 88. minuti dosegel Rok Kronaveter. V hitrem protinapadu je žogo peljal v napad, nato pa udaril z 20 metrov in žogo poslal v sam zgornji kot domačih vrat. "Ne smemo se tako dolgo mučiti. Prvi polčas bi morali dobiti vsaj z 2:0, potem bi bilo vse lažje. Bili smo pred pritiskom, a moji fantje so dali vse od sebe," je po tekmi razmišljal trener Olimpije Luka Elsner.

Peti remi za Radomlje
V edini preostali nedeljski tekmi sta se Krško in Radomlje razšla brez zmagovalca (1:1). Na razmočenem igrišču sta mreži v prvem polčasu mirovali. Žogo je bilo težko kontrolirati, ekipi si nista priigrali veliko priložnosti. V drugem polčasu je bilo precej več akcije, gostitelje je v 59. minuti v vodstvo popeljal Nermin Haljeta. Ob zaključku tekme so gostje pritisnili, plod napada so pobrali minuto in pol pred koncem rednega dela tekme, ko je Gal Primc postavil izid tekme. Radomljani so še vedno brez zmage, a so vsaj osvojili peto točko v sezoni.