Prva liga
Rok Kronaveter
Rok Kronaveter se je med strelce vpisal prvič po skoraj letu dni, pred tokratnim zadetkom je nazadnje dosegel gol 4. decembra lani na gostovanju pri Radomljah v Domžalah. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljana - MMC RTV SLO, STA

Nogometaši Olimpije so v 17. krogu Prve lige TS v Stožicah z 1:0 premagali Krško. Rudar je bil v Kidričevem od Aluminija boljši z 0:2.

Za tri točke Olimpije proti Krškemu je v 37. minuti s približno 20 metrov lepo zadel Rok Kronaveter, ki je po vrnitvi po poškodbi prvič v tej sezoni začel srečanje v prvi postavi in dosegel prvi gol po 4. decembru lani. Ljubljančani so imeli še nekaj priložnosti, a več kot enkrat jim ni uspelo zatresti mreže. V 76. minuti je rezervist Leon Benko stresel prečko.

Gosti so se osredotočili na obrambo in protinapade ter imeli prvo lepšo priložnost na tekmi, ko je po lepi akciji Marin Jurina z desne strani neoviran prišel v kazenski prostor in močno streljal, vendar je žoga zletela čez gol. Na drugi strani so si gostitelji najlepšo priložnost pripravili v 25. minuti, ko je Tomislav Tomić pred vrati lepo našel Issaha Abassa, a ljubljanski napadalec tako kot prejšnji teden na derbiju v Ljudskem vrtu žoge ni dobro zadel.

Potem ko je Maribor v soboto v Celju doživel prvi poraz (2:1), se je Olimpija po zmagi na dvoboju najboljše domače in najslabše gostujoče ekipe vrnila na prvo mesto na lestvici, saj ima isto število točk kot Maribor, a boljšo razliko v zadetkih.

Mary v polno v 46. in 89. minuti
V Kidričevem je na začetku in koncu drugega polčasa dvakrat v polno meril John Mary ter se povzpel na drugo mesto lestvice strelcev. Prvič je bil s šestih metrov uspešen z glavo po lepi podaji Roberta Pušaverja, drugič pa po protinapadu, ki sta ga izvedla z Dominikom Radičem. V prvem polčasu sta Damjan Vuklišević z glavo v 3. minuti in Mary v 25. minuti zadela okvir vrat. Pri gostiteljih je Žiga Škoflek žogo s kakšnih 18 metrov poslal tik nad prečko.

17. krog:
OLIMPIJA
- KRŠKO 1:0 (1:0)
1.000; Kronaveter 37.

Olimpija: Ivačič, Štiglec, Bajrić, Ilić, Apau, Tomić, Čanađija, Savić, Kronaveter ( 77./Alves), Oduwa ( 91./Miškić), Abass ( 69./Benko ).

Krško: Zalokar, Jakolič, Krajcer, Gorenc, Šturm , Jurina ( 84./Gajić), Kovačič ( 89./Jovanović), Balić, Mujan , Batrović ( 65./Mandić), Škrbić.

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

ALUMINIJ - RUDAR 0:2 (0:0)
100; Mary 46., 89.

Aluminij: Janžekovič, Jakšič, Martinović, Muminovič, Jurčević, Mensah, Škoflek, Vrbanec ( 89./Horvat), Petrovič ( 77./Rogina), Krajnc ( 66./Bartulovič), Nunič.

Rudar: Pridigar, Pušaver, Tomašević, Vuklišević, Pišek, Bolha, Trifković ( 84./Antonov), Bijol , Novak ( 64./Črnčič), Tučić ( 74./Radić), Mary.

Sodnik: Andrej Žnidaršič (Kranj)

Odigrano v soboto:
CELJE - MARIBOR 2:1 (0:0)
2.100; Požeg Vancaš 47., Šauperl 90.; Tavares 95./11-m

GORICA - ANKARAN HRVATINI 2:2 (0:0)
350; Nwabueze 54., Kapić 61.; Vodeb 71., Meledje 82.

mojir

Dokler ni konec prvenstva, za razvrstitev na lestvici velja gol razlika, saj vse medsebojne tekme med MB in OLI še niso odigrane.
Ko bo konec prvenstva, pa bodo medsebojne tekme bolj pomembne od gol razlike.
vrtnar_1
# 26.11.2017 ob 18:32
Drugače je pa prav žalostno gledato kako strahopetno igra vecina klubov v SNL proti Mb in Olimpiji. Bunker pa mogoče kak protinapad s katerega bi zadeli. Še bolje pa je da ne dobijo gola in izvlečejo 0-0.
# 26.11.2017 ob 19:09
Pravilo o številu točk iz medsebojnih srečanj velja šele PO končanem prvenstvu, do takrat pa bo na vrhu ekipa, ki ima najboljšo splošno gol razliko.
Anfield1892
# 26.11.2017 ob 18:44
Tako. Stvari so spet postavljene na pravo mesto. Naj živijo Požeg Vancaš, Šauperl in Kronaveter. :)
KlGr
# 26.11.2017 ob 17:07
Proti svoji A-ekipi slečejo hlače, proti Olimpiji gredo na glavo.
Haribo
# 26.11.2017 ob 17:40
Gost111
Odprem da vidim kdo sodi na tej tekmi in me vse mine in mi je vse jasno !
Hvala NZS bravo a brez varovalke ne gre ??
Smešno res ( bilo kuda naš Nejko sa nama svuda )

Hahahahhahahaa, pa to nemoreš verjeti, a smo spet pri sodnikih? Joj, da bi le na ene dveh, treh ključnih tekmah Kajtazović zanalašč dosodil penal za Olimpijo, da bi vi imeli nek razlog za vse to konstantno jokanje, prav neverjetno.
Robiland
# 26.11.2017 ob 22:15
Olimpija na vrhu, kamor sodi!
nosa
# 26.11.2017 ob 22:07
Pa kako je možno da novinar v studiu v živo reče, da si zmage z več kot ena proti nič niso zaslužili, pa kdo si, da toliko veš o vseh športih..??????????

Nisem za nobenega, ampak kar je preveč, je pa......
In on ima plačo iz naslova mojih davkov.

# 26.11.2017 ob 17:44
"Edini Ljubljančan, ki zna zmagati na Finskem..."

Medtem ko Mariborčani na Finskem zmagujejo serijsko, v vseh športih.. LOL
Lesinar
# 26.11.2017 ob 17:08
A to igrajo pred ožjim družinskim krogom?
# 26.11.2017 ob 19:15
Prijavi neprimerno vsebino Jao nam , če se prvak muči z tako ekipo. In oni naj bi pripravljali ekipo za Evropo.HAHAHAHAHA

Mogoče si pozabil, kako ste se avgusta z istim moštvom NAMUČILI VI. Zmagali ste 3:2 z golom v zadnjim minuti. Res imate eni vijolčni spomin k zlata ribica.
FireBurn
# 26.11.2017 ob 19:10
ala-persk ni šel.
V primeru, da da bo zadnji derbi v korist MB ali neodločeno bo prvak MB. Seveda ob predpostavki, da bosta obe ekipi imeli enako število točk.

Ampak sam verjamem, da bo do konca prvenstva razlika že +6 v korist Olimpije :)
Hardworker
# 26.11.2017 ob 19:08
No pa je šel derbi k v k... iz Mariborskega stališča...

Do konca prvenstva sta še dva derbija, zato o vrstnem redu na lestvici odloča gol razlika.
Stališče navijačev je pri pravilih nepomembno.
moj komentar
# 26.11.2017 ob 22:48
Olimpija je danes odigrala zelo dobro v vseh elementih, razen enega. Še vedno je precej neučinkovita. Glede na toliko lepih priložnosti, ki jih je imela danes, je rezultat 1:0 že prava mala tragedija.
Zdaj v sredo sledi povratna tekma z Mariborom in upam, da se visoke prednosti ne bo samo čuvalo, ampak da se bo poizkušalo odigrati tudi nekaj napadalnih minut.
miket
# 26.11.2017 ob 19:32
Ne jokajte. Že prihodnji teden ne bo več pomembno, saj bo MB zaostajal za tri pike.
kurt
Olimpija tja kjer ti je mesto.
1.mesto
true blue mb
# 26.11.2017 ob 20:04
Unssen, ne utrujaj. @raknac navi, ima prav.
genniuuss
bojanec

# 26.11.2017 ob 18:57
Prijavi neprimerno vsebino
19 strelov in 1 gol. Še vedno ima Olimpija isto težavo kot proti Vassi. To je realnost.

za razliko od malibola,ki je strelsko zelo učinkovit,
dva gola z Evropo vred v novembru.
miket
# 26.11.2017 ob 18:31
muahahah cela liga je naša. Kupili smo vse sodnike in sedaj delamo na mladinski šoli (v resnici je za sodnike, ne igralce), kjer vzgajamo sodnike, ki nam bodo piskali penale čez 10 let.
vrtnar_1
# 26.11.2017 ob 18:28
Sj to tekmo smo dobili še preden se je začela glede na to da jo sodi Kajtazovic... bi rekli pristaši kluba ki vseskozi vidijo zarote iz Ljubljane.
Haribo
# 26.11.2017 ob 18:27
alkum
Vse se ve, ko sodi mladinec svojemu moštvu!! To se lepo vidi med igro!!

Res je, Krško je bilo oškodovano za vsaj 4 čiste enajstmetrovke. Pa včeraj tudi, ljubljanski sodnik sploh ni piskal enajstmetrovke 1 minuto po izteku sodnikovega dodatka in dal Tovarišu tolažilno nagrado, če že ravno zmagati ne more.
Haribo
# 26.11.2017 ob 18:09
Hahahah zadnijh 10 min 88% posest žoge, tega pa še pri Barci ne vidiš. Satelit je očitno prišel samo tečt in ne igrat nogometa.
tomjaz11
# 26.11.2017 ob 17:38
Pred dvema sezonama, ko je bilo prvič na Kanalu A je bilo lepo število gledavcev na vseh tekmah.
zabowski
# 27.11.2017 ob 00:23
Dost lepa in gledljiva Olimpije. Da ni bolj napokala krško je krivo to, da nekaj igralcev res ni v formi. V prvi vrsti mislim na abassa in savića, čeprav vidim da pada tudi štiglec. Kronaveter je odigral maestralno in za razliko od lanskega sprehajanja je veliko pretekel. Poleg njega bi izpostavil še Tomića, ki me na začetku sezone ni niti malo navduševal, zdaj je pa zelo soliden zadnji vezni. Veseli me tudi, da smo nehali z nabijanjem predložkov iz bokov za vsako ceno. Ko se bo kronavetru pridružil še brkić, bi znali razbijat po sredini....
utegurovic
# 26.11.2017 ob 20:27
bojda se zaho zanima za savića. domnevno zato, ker nosi isti raif, kot da je zaho v svojih dobrih časih.
qwertz
# 26.11.2017 ob 19:35
JAO če evroligaš izgubi 2:1 od CElja pa edini gol da iz 11 metrovke dosojene PO uradnem izteku sodnikovega podaljška.

Unssen
Narobe beres. Se enkrat preberi prvi stavek clena. Za kaj se ti tvoji kriteriji uporabljajo. Lepo pise. Ko je treba na koncu ugotovit prvaka ali vrstni red. Vmes pa velja lestvica kot taka.
KlGr
# 26.11.2017 ob 19:11
Upam, da si Darkec pogledal tole tekmo in da zdaj ve kaj je dominacija.
DLeagueStar
# 26.11.2017 ob 19:03
Upamo samo se na hitro vrnitev Vombergarja in po moznosti selitev Abassa na levo ali desno krilo, ker Oduwa nima kaj iskat v prvi postavi, Abass je pa premajhen za spico.

Vsak predlozek v kazenski prostor je s takim pritlikavcem cisto brezvezen in njegova hitrost bo boljsa za sirjenje igre kot pa borba za prostor z branilci, ki so dve glave visji od njega.
Haribo
# 26.11.2017 ob 18:18
Gost111
@Haribo ni problem ta da mi jokamo povej mi samo zakaj žabicam sodijo okoliški sodniki ??????????
Zakaj ne sodijo sodniki iz Tolmina, Go, Maribora, itd...??? Pa poglejte si vedno ko igrate vas spremljajo okoliški sodniki in to ni normalno tega ni nikjer na svetu !!!
Poleg tega je ta fantič vaš bivši igralec potrebuješ še kakšen razlog ali je to za vas vseeno o.k.??

Zato, ker so vaši sodniki tako objektivni kot če bi na mesto sodnika postavil Zaheca.
raknac navi
# 26.11.2017 ob 21:11
Unssen
Noces razumet. Ne vem kaj ti ni kasno. Lepo pose, da tvoji kriteriji veljajo, ko se ugotavlja na koncu kdo je prvak. Kaj tukaj ne razumes????
313
# 26.11.2017 ob 20:28
Na podlagi +0/-7 pa lahko samo ugotovim, da je med privrženci nogometa kot kaže bolj malo pravnikov, saj sem zgleda edini tukaj, ki znam brati določbe.

Radio: "Pozor, pozor, za vse voznike na primorski avtocesti! Eno vozilo v smeri proti Kopru vozi v napačni smeri!"
Unssen: "Samo eno? Na desetine jih je! Zgleda, da sem jaz edini tukaj, ki poznam pravo smer."
utegurovic
# 26.11.2017 ob 20:26
štajerska franšiza slekla gate. zaho je jezen.
ElTorro
# 26.11.2017 ob 20:23
@Unseen
Morda zamenjuješ besedi "konec" in "končnica".....očitno je pravilnik pripravljen tudi za primer končnice, ki je pri nas hvala bogu ni.
ala-persk
# 26.11.2017 ob 19:04
nightwing
# 26.11.2017 ob 18:43
Zmagali bomo, ampak realizacija pa katastrofa.
Haribo
# 26.11.2017 ob 17:47
Baje, da je Mandarić podkupil Kajtazovića da v drugem polčasu v 85. minuti dosodi neregularen avt na sredini igrišča v korist Olimpije, kar bo zagotovo prevesilo tehtnico na stran zmajev v tej izredno izenačeni tekmi.
JANI.ST
# 27.11.2017 ob 08:30
Smo tam kjer moramo biti. Na prvem mestu! Bravo Olimpija!
raknac navi
# 27.11.2017 ob 07:36
Unnsen

Jasno je kaksen je vrstni red na lestvici a ne. Tisti, ki ma vec tock je prvi.
Kriterij medsebojne tekme med prvenstvom pa je problematicen tudi zato, ker lahko v nekem trenutku imata enako stevilo tock dve ekipi, ki sploh se nista igrali skupaj. To je npr pogosto na zacetku prvenstva, ko ima po vec ekip enako stevilo tock. Tam je lahko se bolj zakomplicirano. Me zanima kako bi ti tam odlocal o tem kdo je prvi. Npr. 4 ekipe imajo enako stevilo tock. Dve ekipi sta ze igrali med sabo, ostali pa ne.. skratka stvar se s temi tvojimi kriteriji lahko zelo zakomplicira.
Kar se tice terminov koncnica in konec prvenstva, pa je odgovor v prvem clenu. Ni to pravilnik o prvi ligi, ampak o nogometnih tekmovanjih na splosno.
Lahko si pogledas se 7. clen.
Verjetno se zgodi, da v kaksni mlajsi kategoriji lahko zaradi razlicnih vzrokov namesto lige odigraju turnir. Npr.
raknac navi
Koncnica so misljene tekme za napredovanje v prvo ligo oziroma za izpad iz nje..
camilo
# 26.11.2017 ob 20:05
Unssen: koncnica prvenstva pomeni, kaksna je razvrstitev po prvem (rednem) delu, da vemo, kdo v koncnico vstopa kot 1.,2. Itd. Skratka, da ti bo lazje. Dokler prvestvo tece (oz. v kolikor ima prvenstvo koncnico, dokler tece redni del) velja gol razlika, ko se le to zakljuci, pa medsebojni dvoboj itd.
camilo
# 26.11.2017 ob 19:31
Unssen a ne velja to ob koncu prvenstva? Medtem da ob rednem poteku velja gol razlika.
Hardworker
# 26.11.2017 ob 19:12
Sploh pa je pri istem številu točk in šele pri 17. odigranih kolih, vrstni red na lestvici popolnoma nepomemben.
jagrmaister
# 26.11.2017 ob 18:50
A Škrbič še igra za Krško? Model je dal 9 golov v prvih 5 tekmah, zdej jih ima pa 10 po skoraj polovici sezone.

293
20. marec 2018 ob 18:31 Novinar športnega časnika EkipaSN Dejan Mitrović, nad katerim se je v soboto znesel športni direktor NK-ja Maribor Zlatko Zahovič, je zaradi groženj poiskal pomoč na policiji.