Razočarani Elsner po tekmi v N. Gorici obsedel na klopi
Z moralnega vidika velika točka Gorica
Gorica ob koncu bližje zmagi kot Olimpija
V Krškem tekma trajala le 62 minut
Celje v težkih razmerah do visoke zmage

V Novi Gorici so Ljubljančani povedli v 12. minuti, ko je po podaji Denisa Klinarja z desne strani z glavo zadel Leon Benko. Gostitelji so izenačili v 80. minuti, po prostem strelu z leve strani je mrežo iz bližine zatresel Miran Burgić, žoga se je za hrbet Roka Vodiška odbila od vratnice. Gorica je bila ob koncu bližje zmagi, Olimpija pa si v drugem polčasu ni priigrala niti ene prave priložnosti.
V prvem delu so bili malce boljši tekmec gosti, tudi z nekaj več streli, ki pa po večini niso bili posebej nevarni. Na drugi strani je bil najbližje izenačenju Dejan Žigon, a je iz ugodnega položaja žogo z glavo poslal precej mimo vrat. V zadnjih 20 minutah je postajala Gorica vse nevarnejša, zasluženo izenačila in v šestminutnem sodnikovem podaljšku zaradi pirotehničnega vložka Green Dragonsov po strelu Andreja Kotnika zapretila še enkrat, a je pred Burgićem žogo v kot izbil Vodišek.
Z 1:1 se je končal tudi aprilski dvoboj Gorice in Olimpije v Športnem parku, ko so belo-modri prav tako izenačili v 80. minuti. Ljubljančani so sicer v Novi Gorici že več kot tri leta neporaženi.

Dva zadetka v dveh minutah
Na Areni Petrol sta bili ekipi v prvem polčasu na težkem in razmočenem igrišču dokaj enakovredni. A povedli so domači. V 34. minuti je Janez Pišek z dolgo podajo med oba osrednja branilca Rudarja našel Daliborja Volaša in z lobom matiral Mateja Radana.

Celjani so odločili zmagovalca z dvema zadetkoma v 56. in 58. minuti. Najprej je Lovre Ćirjak izkoristil enajstmetrovko, ki jo je po igranju z roko zakrivil David Kašnik, nato pa je bil uspešen še Nino Pungaršek.

V 67. minuti je Goran Cvijanović stresel okvir vrat, v 84. minuti pa je Velenjčane dokončno pokopal Volaš, ki je z nekaj metrov pospravil v mrežo žogo po podaji Irfana Hadžića.

V Krškem prekinitev tekme
Tekma Krško - Luka Koper je bila pri izidu 0:0 v 62. minuti zaradi razmočenega igrišča prekinjena. Na podlagi 58. člena tekmovalnega pravilnika izid velja kot končni, saj sta bili odigrani več kot dve tretjini tekme. Več priložnosti so sicer imeli Koprčani.

Preostali dve tekmi bosta v nedeljo. Domžalčani gostujejo v Kidričevem pri Aluminiju, Maribor pa v Domžalah pri Radomljah in bi se z zmago vrnil na vrh lestvice.

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 17. krog

CELJE - RUDAR 4:0 (1:0)
350; Volaš 34., 83., Ćirjak 56./11-m, Pungaršek 58.

Celje: Kotnik, Kous, Džinić, Hadžić, Travner , J. Pišek, Pungaršek, Cvijanović ( 83./Hadžić), Podlogar, Ćirjak ( 88./Požeg Vancaš), Volaš ( 87./Rahmanović).

Rudar: Radan, Iharos, Grgić , Kašnik , Mužek, Bolha, Babić , Vručina ( 70./Lotrič), Glavina ( 82./Bokalić), Trifković, Mary ( 78./Billong).

Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana)

KRŠKO - LUKA KOPER 0:0 (0:0) - prekinjeno v 62. minuti zaradi razmočenega igrišča
500 gledalcev
Krško: Zalokar, Pušaver, Vuklišević, Krajcer, Šturm, Kramarič, Špiler, Kovačič, Bučar ( 56./Mensah), Dangubić, Haljeta.
Luka Koper: Antolović, Andrejašič, Datković, Sikošek, Teijo , Biljan, Kokorović, Pranjić, Pučko, Park, Pekuson.
Sodnik: Mitja Žganec (Zalog)

GORICA - OLIMPIJA 1:1 (0:1)