Miran Burgič
Maribor Krško zapustil s tremi točkami
Gorica na domačem terenu odpravila Krko

i približali na sedem točk zaostanka.

Gregor Sikošek je v 6. minuti podal pred gostujoča vrata, kjer je Luka Štefanac prehitel Marka Šulerja in v delirij spravil 1.700 gledalcev. Maribor je izenačil v 38. minuti, ko je podal Agim Ibraimi, osamljeni Šuler pa je z glavo žogo mojstrsko poslal za hrbet Marka Zalokarja.

Preobrat končala Vršič in Bajde
Maribor je v drugem polčasu nadaljeval pritisk, sad napadalne igre pa je požel v 71. minuti, ko je z roba kazenskega prostora ustrelil Dare Vršič. Ko so gostitelji lovili izenačenje, je Gregor Bajde v hitrem protinapadu zadel za končni izid 3:1.

Burgič je prinesel preobrat
Nogometaši Gorice so prekinili niz treh porazov. Na svojem igrišču so ugnali Krko z 2:0. Točka preobrata se je zgodila v 61. minuti, ko je v igro stopil domači napadalec Miran Burgič. Že štiri minute pozneje je prodrl proti gostujočim vratom, kjer ga je podrl vratar Miodrag Mitrovič in si prislužil izključitev.

Eleke dosegel osmi gol v sezoni
Burgič se je v 82. minuti zapisal še med strelce, ko je z glavo izkoristil predložek Uroša Celcerja. Novogoriško zmago je v četrti minuti sodniškega podatka potrdil Blessing Eleke, ki je dosegel osmi gol v prvenstvu, s čimer je na vrhu lestvice strelcev ujel Andraža Šporarja.