Prva liga
Marcos Tavares
Dalibor Volaš
Celjani so z 1:0 ugnali Aluminij. Dalibor Volaš, ki je z 11 zadetki najboljši strelec, je v 47. minuti stresel vratnico. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljana - MMC RTV SLO, STA

Nogometaši Maribora so še korak bliže naslovu državnega prvaka, potem ko so v derbiju 30. kroga z 1:0 strli drugouvrščene Domžale.

Kakšen začetek tekme v Ljudskem vrtu, kjer je Maribor povedel že v 8. (!) sekundi tekme.

Tavares kaznoval napako Blažiča
Rodrigo Defendi je poslal dolg predložek proti kazenskemu prostoru domačih, kjer je Miha Blažič zgrešil žogo, tako da je ta prišla do Marcosa Tavaresa, ki jo je z močnim strelom poslal za hrbet Dejana Milića. To je bil najhitrejši zadetek v slovenski prvi ligi. Dozdajšnji rekorder je bil Benjamin Verbič, ki je pred leti zadel v 11. sekundi.

Majer dvakrat namučil Handanovića
Kljub hladni prhi so pobudo prevzeli gostje. Najprej se je lepa priložnost ponudila Ivanu Firerju, nato pa je Žan Majer v 9. minuti z močnim strelom s približno 25 metrov namučil Jasmina Handanovića, ki je žogo s parado odbil čez prečko. Majer je bil nevaren tudi v 29. minuti, ko je s prostega strela meril v desni zgornji kot, a je bil Handanović na mestu. Polčas se je tako končal z 1:0. Vijoličasti so se po hitrem zadetku zadovoljili z branjenjem izida.

Jalova pobuda Domžalčanov
Tudi v drugem delu so bile Domžale nevarnejše. V 72. minuti je Ivan Firer po podaji iz kota nevarno streljal z glavo. V 74. minuti je predložek Matije Široka z desne strani oplazil prečko. Kljub pobudi Domžal je obramba Maribora odbila vse poskuse in vijoličasti so se veselili 20. prvenstvene zmage. Končna statistika: posest žoge 60:40, streli 15:1 in streli v okvir vrat 5:1 - vse za Domžale.

Prvenec Lupete v Celju
V prvi tekmi dneva je Celje z 1:0 ugnalo Aluminij. Tekmo je odločil Portugalec Jucie Lupeta, ki je v 18. minuti dosegel svoj prvi zadetek v celjskem dresu. Celjani so bili pričakovano boljši nasprotnik. V 47. minuti je Dalibor Volaš stresel še vratnico.

Korejec Park odločil v Kopru
Tudi Koper je z 1:0 premagal Rudar. Edini gol je v 63. minuti dosegel Korejec In Hjeok Park. Jean-Claude Billong je malce zunaj svojega kazenskega prostora nespretno podal žogo, ki se je od Senada Ibričića odbila proti Parku, ta pa jo je nato spodkopal in z lobom prek vratarja Mateja Radana poslal v mrežo z roba kazenskega prostora. Po golu so se napadu bolj posvetili tudi "knapi", a so bili zaporedni streli Babića, Daborja Bokalića in Billonga preslabi za spremembo izida. Tik pred koncem tekme je sicer John Mary zatresel prečko koprskih vrat, a bil za nameček še v prepovedanem položaju.

V nedeljo Krško in Olimpija
Olimpija bo v nedeljo gostovala v Krškem, medtem ko je v uvodni tekmi kroga Gorica že v petek z 2:1 ugnala Kalcer Radomlje.

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 30. krog:
MARIBOR - DOMŽALE 1:0 (1:0)
5.000; Tavares 1. (8. sekunda)

Maribor: Handanović, Viler , Defendi, Šuler, Palčič, Vrhovec , Pihler (72./Ogrinec), Hotić, Bohar (62./Novaković), Zahović, Tavares (86./Mertelj ).

Domžale: Milić, Balkovec, Širok, Blažič, Dobrovoljc, Franjić (64./Matjašič), Husmani , Majer (69./Bratanović), Vetrih, Firer (82./Žužek), Repas.

Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj)

CELJE - ALUMINIJ 1:0 (1:0)
500; Lupeta 18.

Celje: Rozman, Vidmajer, Travner, Džinić (64./Hadžić ), Barišić, Pungaršek (71./Pišek), Cvek, Cvijanović, Požeg Vancaš, Lupeta (83./Podlogar), Volaš.

Aluminij: Janžekovič, Kocić (46./Kramer), Damiš, Turkalj, Jakšić , Zeba, Tahiraj (84./Rebernik), Vrbanec, Muminović (40./Mesec), Škoflek, Bizjak.

Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana)

KOPER - RUDAR 1:0 (0:0)
400; Park 63.

Koper: Antolović, Paljk (46./Krivičić ), Datković, Gregov, Horvat, Hodžić, Kokorović , Križman, Ibričić, Belima (67./Dedić), Park (81./Tzandaris).

Rudar: Radan, Mužek, Billong , Grgić (83./Dodlek), Iharoš, Lotrič (74./Bokalić), Babić, Bolha (65./Trifković), Črnčič , Glavina , Mary .

Sodnik: Matej Jug (Tolmin)

Nedelja ob 16.55:
KRŠKO - OLIMPIJA

Odigrano v petek:
KALCER RADOMLJE - GORICA 1:2 (1:0)
300; Šipek 23.; Gregorič 58., Burgić 67.

# 22.04.2017 ob 17:25
ena sigurna napoved glede MB:DOM - Milanič bo po srečanju dejal "Moje moštve je odigralo fantastično tekmo!"
# 22.04.2017 ob 20:21
8 sekund je nov rekord! Prejšnji je bil 11 sekund Benjamina Verbića!
Primus Rochwald
# 22.04.2017 ob 21:13
Saj ne rečem, nimam problemov z defenzivnim nogometom, ampak na domačem dvorišču imeti 30% žoge in 1 strel, ta v okvir in za gol... Še Radomlje pokažejo več karakterja.

Domžale pa tradicionalno, neučinkovite. Se pa vidi, da gre za urejen klub, z vizijo. Finale bo še veselo :/
dami79
Je to rekord lige? 8 sekund
letur.lefr
# 22.04.2017 ob 20:18
Marcos Tavares naša legenda si ti! Kakšen začetek!
Bivši uporabnik
# 22.04.2017 ob 18:05
Osvojene točke v spomladanskem delu (8 krogov):
1. Gorica 20 (tekma več - odigranih 9 krogov)
9. Olimpija 3
10. Kalcer 2 (tekma več - odigranih 9 krogov)
trolicnez
# 22.04.2017 ob 17:27
Prav tako bodo vse menjave, ki jih bo storil, fantasticne.
Poldi
# 22.04.2017 ob 22:17
Na koncu je prvak kdor zbere več točk,ni to rekreacijska liga,da bi zmagal tisti,ki igra lepše. Gol pa je tudi potrebno dati za zmago.
# 22.04.2017 ob 18:46
A bo zeleni cirkus spet nasmejal Slovenijo?
GozdniJoža
# 22.04.2017 ob 21:08
Domžale trenutno daleč najboljši klub v kotlini. Onemu polizancu je verjetno še zdaj žal, da se je takrat preselil v center.
rokjarc
# 22.04.2017 ob 17:26
@zabowski: ha ha, ampak res :D
S1026146
# 22.04.2017 ob 22:13
@mesqueunclub

Čez nekaj let boš pozabil kakšno igro je imel Maribor, vedel pa boš kdo je bil 16/17 prvak :)
alojzr2
# 22.04.2017 ob 22:09
To, da ti ga penzioner rukne še pred začetnim sodnikovim žvižgom, je pa res sramota.
Domžale so "zafrknile" sezono, ko so Luki dovolile "avanturo

Domžale z odhodom Luke Elsnerja niso popolnoma nič izgubile. Rožman je trenutno najboljši trener lige, ne glede na mladost in dejstvo, da ni osvojil še nobenega naslova.
Poleg tega imajo Domžale dobro postavljeno strategijo dela in treningov, tako da kdorkoli bo trener, se bo delalo kvalitetno še naprej.
Domžalam zamerim le to, da ne storijo koraka dlje in v evropske kvalifikacije vložijo več truda in želje. Bil bi že skrajni čas.
infostriker
# 22.04.2017 ob 20:44
DOMŽALE igrajo nogomet, lep nogomet. Po kakšnem naključju oni vijolčni vodijo je res znanstvena fantastika!
genniuuss
# 22.04.2017 ob 22:26
pogled na statistiko,
fantastično, en strel na gol un se pa smeji v kamero.
A še niste ugotovili da Milanić novinarjem samo blefira?
Ravno on sam je najbolj nezadovoljen z igro.
Poldi
Tako igrajo prvaki in izkušene ekipe.Tudi ko ne gre najbolje,se osvajajo točke.Bomo pa videli,kako se bo v pokalu po igrišču razletela olimpija.
# 23.04.2017 ob 10:29
"Najpočasnejši" napadalec, in najhitrejši gol... toliko o teh zelenih dragih afriško - balkanskih nakupih.
Celt
# 23.04.2017 ob 08:20
Slaba, zelo slaba igra Maribora !! Beda... tako se NE igra nogometa

Kljub zmagi in taktiki ter mentaliteti igralcev "saj smo že zmagali" sem prepričan da gledalci za tako predstavo ne bi dali za vstopnico niti 2 EUR.

Nasprotno pa všečna igra Domžal.
seven7
# 23.04.2017 ob 08:05
Prelep pogled na lestvico.
ROBI123
# 23.04.2017 ob 00:25
Bogi, bogi ste Ljubljančani, ki se sedaj obešate na besedo "fantastični". Pa človek ima pravico do svojega mnenja, tako kot vi! Lestvica pa govori njemu(Milaniču) v prid, zato tiho!
# 22.04.2017 ob 22:48
Domžale so jeseni tudi precej prenovile ekipo, a jedro ekipe ni razpadlo, kot je bil primer pri Olimpiji.
To je dokaz, da dobro delajo in vedno uspejo ohraniti kontuiteto, čeprav vsako jesen pripeljejo nekaj novih igralcev.
Volkosvinj
# 22.04.2017 ob 21:14
To je pa bil pa najbolj patetični polčas MB v tem prvenstvu...pionirčki proti igralcem. Nikakršne želje, zagnanosti, sramota. Viler je totalna katastrofa, ta je definicija nesposobnosti in počasnosti. Šuler samo nabija žogo naprej, Bohar pa 10 metrov od igralca meni da uspešno brani, ustavljati žoge pa ne zna. Gol Domžal visi v zraku...samo zaradi dresa, dragi Maribor, se prvenstvene zmage ne dosegajo, igralci niste na večernem sprehodu.

Upam, na vsaj soliden 2.polčas in da 3 točke po čudežu ostanejo doma..ojej
mesqueunclub
Ok, MB zdaj pa v bunker! Darkec že po 8 sekundah ugotavlja: "Bili smo fantastični!"
igneus
# 23.04.2017 ob 08:36
Problem je definitivno to, da je Olimpija obupno slaba. Maribor ni kaj dosti napredoval iz lanske sezone, mogoče so le nekoliko bolj resno vzeli kakšno tekmo in niso podcenjevali. Olimpija pa je v nasprotju z jesenskim delom, v tem spomladanskem izgubila skoraj čisto vse točke tako da ni čudno da je tako velika razlika. Osvojili smo jih komaj kaj več kot Kalcer in nevem kaj bi se moralo zgoditi, da ne bi toliko zaostali. Ostali klubi pa tako ali tako preveč nihajo in nemoreš od njih pričakovati neke konstante. Kako dobre pa so okrepitve pri Olimpiji,itd.. bomo pa videli kasneje, ker so tako tričetrt časa poškodovane tiste najbolj "zveneče".
klepar
# 23.04.2017 ob 07:45
Nič me ne sekira če žabec komentira,
res slabo smo igrai pa vseeno smo ga dali,
rekordno hitro včeraj ga Ate je zabil,
vse kar bi šlo v našo mrežo je Handa polovil.

Ne vem, če sem kdaj videl bolj nezasluženo zmago
Zakaj nezasluženo? Dali so gol več od nasprotnika. Popolnoma čisto, na igrišču, ne zaradi sodniških napak ali kakšnih drugih pripetljajev.
Nezasluženo je, če ti sodnik podari penal ali dva, pa kak rdeč karton.

Tudi Maribor je dominiral v pokalu proti Olimpiji, pa je le-ta zasluženo napredovala, ker je pač dala več golov. Tudi to je sestavni del nogometne igre - spraviti žogo v mrežo.

Ni to umetnostno drsanje, kjer si zmago zasluži tisti, ki je bolj všečen.
Branko3
# 23.04.2017 ob 04:43
Čeprav je Mb prvi, pa sem z njihovo igro nezadovoljen. Ne držijo dovolj žoge, njihovi napadi so jalovi in se hitro končajo, kot ekipa niso prepričljivi. Sploh če upoštevamo naše mizerne nogometne razmere oz. nivo nasprotnikov.
ROBI123
# 23.04.2017 ob 00:35
Rožman je enak kot Elsner! V Domžalah lahko nabira simpatije, v večjih klubih, kjer je v ospredju rezultat, ne pa igra, bi pa pogrnil.
BadAss
# 22.04.2017 ob 23:49
Mandarinček, da boš lepo očistil pokal za prvaka, da bo sijoč prišel nazaj tja, kamor pripada. V Maribor.
Aja, pa veliko sreče v boju za 3. mesto. Gorica je blizu.
Nha Trang
# 22.04.2017 ob 22:08
Čakamo izjavo Milaniča
božo1
# 23.04.2017 ob 05:51
Krško bi se znalo danes nekoliko bolj približati varnim vodam. Olimpija seveda nima nobenih šans proti Krškem, ki ima zloženo zelo močno okrepljeno in tudi agresivno napadalno ekipo (glej 3 kom v Domžalah proti najboljšim v ligi) in je v mreži gostov pričakovati kake tri zadetke. Seveda toliko lažje, ker golmanu Olimpije ni ime Jasmin.
Še kaka tri kola pa bo Olimpija zasedala še vedno visoko peto ali šesto mesto.
pingo69
# 23.04.2017 ob 00:15
Res, da danes najslabša igra v tem prvenstvu ampak igrajo kolikor rabijo. Mislim ,da bomo pokali s štopli iz penin sredi Stožic !
# 22.04.2017 ob 22:35
bordimat

Je že res da se igra za prvenstvene točke in en gol več v mreži nasprotnika, a to kar letos gledamo v slovenski ligi je v kvaliteti velik korak nazaj. V kolikor ekipe ne bodo dale kaj tudi na kvaliteto igre,
znajo kvalifikacije za Evropo biti ene najslabših doslej.
Trenutno največ kažeta Gorica in Domžale, a vseeno nista kvalitetno nič boljši ekipi, kot sta bila lani lani.
Maribor kontuinirano osvaja točke, ki pa so bolj produkt napak nasprotnih moštev in individualnih akcij dveh ali treh igralcev.
O spomladanski igri Olimpije pa ni vredno sploh kaj diskutirati, ker je totalna polomija.
Poldi
# 22.04.2017 ob 22:22
Pogled na lestvico pove vse.
infostriker
Milanič uigrava bunker za kvalifikacije za Evropsko ligo. Čestitke Domžalam za prikazano.
si-koda
Mrzlo je v Ljubljani! Brrrrr... Mi smo Maribor!
domn333
# 22.04.2017 ob 22:12
Napad naši šparajo za naslednji teden, ko bodo s petardo v Stožicah potrdili naslov

293
20. marec 2018 ob 18:31 Novinar športnega časnika EkipaSN Dejan Mitrović, nad katerim se je v soboto znesel športni direktor NK-ja Maribor Zlatko Zahovič, je zaradi groženj poiskal pomoč na policiji.