Mrki pogledi na klopi Manchester Uniteda. Menedžer Manchester Uniteda Louis van Gaal je moral še tretjič zapored priznati premoč menedžerju Swanseaja Garryju Monku. Foto: Reuters
Juan Mata
Juan Mata je na začetku drugega polčasa United popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Bafetimbi Gomis
Bafetimbi Gomis je odločil srečanje na stadionu Liberty. Foto: Reuters

Swansea v zadnjem času nikakor ne ustreza rdečim vragom, ki so proti Valižanom izgubili zadnja tri srečanja. V prvem polčasu so si gostitelji priigrali kar nekaj lepih priložnosti, ki so ostale neizkoriščene, medtem ko je menedžerju Uniteda Louisu van Gaalu največ sivih las povzročalo pomanjkanje idej njegovih varovancev, ki jim nikakor ni uspelo razviti želene igre.

Nogometaši Swanseaja so bili večkrat tudi zelo blizu zadetku, Gylfi Sigurdsson je najprej po lepi globinski podaji Jonjoja Shelveyja za pol metra zgrešil desno vratnico Sergia Romera, tudi Bafetimbi Gomis je bil zelo dejaven, med drugim je zadel okvir gola.

Mata zadel za 1:0
Rdeči vragi so drugi polčas nato začeli sanjsko in že v tretji minuti nadaljevanja povedli z 0:1. Z leve strani je predložek pred vrata poslal Luke Shaw, Wayne Rooney je žogo na drugi vratnici prepustil Juanu Mati, ta pa je iz neposredne bližine okroglo usnje poslal pod prečko v gol. Kmalu zatem se je moral na drugi strani izkazati Romero, ki je preprečil avtogol Memphisa Depaya.

Preobrat v le nekaj minutah
Swansea je iskal izenačenje, ki je vendarle sledilo po dobri uri igre. Varovanci Garryja Monka so Unitedovo obrambo izigrali v treh potezah. Najprej je do žoge globoko na svoji polovici prišel Ashley Williams, ki je z globinsko podajo na desni strani našel Sigurdssona. Ta je kot na pladnju Andreju Ayewu serviral žogo v kazenski prostor, Ganec je s strelom z glavo zadel za 1:1. Že nekaj trenutkov pozneje je gostiteljem uspel preobrat. Ayew je s krasno podajo z zunanjim delom stopala z desne strani zaposlil Gomisa, ki je sprožil 'iz prve' in svojo ekipo povedel v vodstvo.

Do konca srečanja so gostje z Old Trafforda iskali izenačujoči zadetek in točko, v 88. minuti se je iz oči v oči z vratarjem Lukaszom Fabianskim znašel Rooney, a ga je Williams še pravočasno zaustavil. Angleški reprezentančni napadalec je zahteval 11-metrovko, a je glavni sodnik Martin Atkinson le odmahnil z roko.